Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Romlott a szemem?

Romlott a szemem?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok szemüveges, a mostani szemüvegemet egy éve csináltattam. Úgy érzem, hogy jól látok vele, viszont az iskolában a padsor közepén ülök és nehezen fókuszál a szemem arra amit a tanár ír a táblára, viszont mögöttem is van jópár padsor amiben ülnek emberek és ők gondolom könnyen el bírják olvasni amit a tanár ír a táblára, mivel nem ülnek előrébb amikor lenne hely. Ezek szerint szükségem lenne erősebb szemüvegre? 19 éves vagyok és úgy tudom, hogy ennyi idősen már nem igazán romlik a szem.

nov. 6. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj szemészetre, könnyen lehet, hogy romlott a szemed.
nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne romlana. Az idő haladtával egyre jobban.
nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

2.

Egy darabig. De ennél valóban tovább általában. Olyan 20-25 éves korig.

nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig romolhat a távollátás is, sokmindentől függ, egyáltalán miért rossz a szeme, lehet betegség, de általában genetika. Nekem pl. 8 évesen lett szemüvegem, most 45 évesen -5,5/-6,5 dioptriánál tartok úgy, hogy nincs kikorrigálva teljesen (tehát ennél rosszabb ténylegesen). Ha nem látod tisztán a táblát, akkor a) íratsz föl erősebbet b) előrébb ülsz (ha egyébként az utcán, moziban, tv nézés közben stb. nem zavar)
nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

4.

37 év szemüveg után azért tudhatnád, hogy ez a rövidlátás, nem a távollátás.

nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Romolhatott. Kenj szeméezetre. Ök meg mondjál a biztosat!
nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!