Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elkészült az új szemüvegem...

Elkészült az új szemüvegem (más dioptria), de nem jó. Ilyenkor mi a szitu?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt volt egy árpám, amivel elmentem a kórházba, és ha már ott voltam, ellenőrizték a látásomat is. Kiderült, hogy túl van korrigálva a szemem, -2,5-ös, és -2,75-ös lencsék helyett -3,25 és -3-as lencsét hordtam évekig. Anno úgy tűnik nem jól mérték be. Most elmentem az Opticworldbe újra. Ott bent, amikor az optometrista bemérte, jónak tűnt az új "lencse", tegnap vettem át a kész szeüveget. Már bent az üzletben a próbakor mondtam, hogy fura, de gondoltam biztos a más lencse miatt, hiszen 10 másodperccel előtte még a régi szemüvegem volt rajtam. Úgy voltam vele, majd frissen kipihenve, reggelről veszem fel az újat. Most viszont szédülök benne kissé, főleg ha lefelé, vagy távolabbra nézek, és picit talán torzít is. (távolra szükséges a szemüveg, közelre, apróbetűket jól látok) Elképzelhető, hogy kell pár nap, mire megszokom? Ha mégsem, akkor javítanak rajta, ha visszamegyek, vagy új lencsét kell fizetnem, ha mégsem jól mérték be?
nov. 17. 05:37
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Rosszul mérték be. Ha nem multifokális, vagy valamilyen speciális lencse, akkor azonnal jól kell látnod benne, függetlenül, hogy fáradt vagy, vagy előtte milyen szemüveget hordtál.
nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát az gáz akkor. Nem számít, hogy jóval gyengébb lett a szemüvegem? Az optometrista a kórházban kapott eredményt vette alapul, csak egy negyed dioptriát változtatott az egyik lencsén.

Egyébként olyan érzésem van az új szemüvegben, mint amikor reggel felkelek, és egy szemdörzsölésig, és mosásig még nem látok rendesen. Kültéren pedig mintha magasabb lennék, és ott méginkább fokozódik ez a szédülős látás.

nov. 17. 07:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza a szemészetre és méresd be ott az új szemüvegedet. Tuti nem jó dioptria van a szemüvegedben. Lehet a fókuszpontot/fókusztávolságot is elrontották.
nov. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez tényleg jó nagy szívás, mert 124 ezer volt ez a szemüveg (25%-os kedvezménnyel), és persze ha ők rontották el a mérést, feltételezem nincs felelősségvállalás.
nov. 17. 09:01
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én anno ugyanígy jártam, a próbalencsékkel minden szuper volt, de mikor kész lett, hát szinte egy pontban sem láttam élesen. Mondjuk nálam multifokális lencse volt és megnézték újra, a dioptriák jók voltak, de emeltek rajta kicsit, akkor jobb lett, de amúgy hivatalosan a doki szerint sem kellett volna nagyobb a mérések alapján, de jobb így.
nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, ki kellett fizetned az új lencséket? Úgy értem, nincs valami garancia a látásvizsgálatra? Csak mert ők is tévedhetnek. Elég alaposnak tűnt a fickó a vizsgálaton, utólag még dícsértem is itthon, aztán mégsem lett jó. Úgy vagyok vele, adok neki pár napot, hátha csak át kell állnia a szememnek, de nagy reményeket már nem fűzök hozzá. Kültéren úgy érzem magam, mint aki be van rúgva.
nov. 17. 13:35
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A vizsgálattal én is elégedett voltam, nagyon rendesek és alaposak is voltak mindenben, azzal nem volt gond, sőt a vizsgálat eredménye ugyanaz lett, mint amit a szemészeten írtak le, nem hibáztattam őket. Nekem nem kellett fizetni, mert garanciás volt, csináltak új vizsgálatot, lencsét is cseréltek ingyen, korrektek voltak, rögtön mondták is, hogy ez alap, főleg mert emelni is kellett végül, de jobban nem tudják korrigálni már. Egyébként soha többet multifokálisat.
nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az megvan, hogy az olvasótáblán elég a határon 1 karaktert nem várt módon elhibázni vagy éppen eltalálni és máris negyed vagy fél dioptriával rosszabb/jobb "lett" a szemed?

A másik meg, hogy ha tegyük fel nem a vakszerencse dönt, még akkor is lehet más eredmény, még gépi mérésnél is, mert a teljesítmény függ a páciens kipihentségétől, napszaktól meg még pár dologtól.

Ennyit az egzakt dioptriamérésről.

A legtisztább, ha az ember ott azon nyomban kipróbálja, amit kap, ha nem jó, akkor az nem lesz jó később se. Ha jó, akkor se biztos, de mégiscsak jóval nagyobb eséllyel.

nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, de pl. nálam az optikai üzletben nem csak táblával nézték meg, hanem külső téren is. De át igen, rengeteg dolog befolyásolja ezt.
nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálam sem csak táblával nézték, de még táblából, meg képből is vagy 3-4 félével. Aztán sétáljunk benne, nézzem a csempét, nézzem az éleket, meg anyám tyúkja. Okés volt, most meg sajnos nem az. Nincs ezzel baj, mindenki tévedhet, csak jó lenne, ha nem nekem kéne megfizetnem (vagy nem teljes részben).

Egyébként gyengének is érzem a szemüveget. Főzés közben a konyhából szoktam oda-odapillantani a tv-re, ami kb. 7-8 méterre van, és az eddigi szemüveggel tisztán láttam az arcokat. Ezzel pedig némileg hunyorognom kell, és úgy sem teljesen tiszta. Szóval szerintem maradnia kell annak a régi "túlkorrigált" erősségnek. Szerintem a 3.25-ös lencse után ez a 2.50-es harmatgyenge. Ha még mindig nem szokom meg, hétfőn visszamegyek, és meglátjuk mi lesz.

nov. 18. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!