Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtengely ferdüléssel hová...

Szemtengely ferdüléssel hová lehet fordulni(szemüveggel szeretném korrigàlni ill megtudni lehetséges-e)?

Figyelt kérdés

Csak kancsalászat-ra lehet


Borsod megyében Miskolc környékén szeretnék valahovà menni.


nov. 18. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb optikusnál van már szemvizsgálat, és ott a szemüveget is megcsinálják. Sajnos nem lesz olcsó.
nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ahol voltam ott a doki azt mondta hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni,a látásom jó a szemtengely ferdüléssel (kancsalítás) nem tud mit kezdeni.


Kollégám győzködött hogy Miskolcon bármely optikába menjek be és ott megoldják de ha más nem akkor meg mondják hogy lehet-e,én viszont nem akarok ismét 8000 ezret kiadni úgy mond a semmiért,kb annyi történt hogy megnézte géppel a szemem megnéztem pár lencsét mindben homályos volt (lencse nélkül élesebben jobban láttam) és ennyi. Szóval nem akarok ismét fizetni. Kivéve ha egyértelmű választ kapok lehet-e korrigálni vagy sem.

nov. 18. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs tompalátásod és teljesen jól látsz akkor nemtudják korrigálni szemüveggel. Akkor ez nálad csak esztétikai probléma szerencsére. Műtéttel TB alapon megoldják.
nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

viszont fel hívtam egy optikát ott azt mondták hogy menjek megvizsgálnak és egyértelműen megtudják majd mondani hogy lehet-e vagy sem. Hát majd kiderül.

Ha lehet akkor nagyon fogok örülni de ha nem műtétet nem akarok.

nov. 27. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a doki megvizsgált és jó a látásod, akkor az optikába végképp nem tudnak mit tenni. Azért alapból egy orvos jobban ért hozzá, mint egy optikus nem gondolod? :) :D .


Kancsalságra szemüveg a megoldás, ha rossz a szemed akkor középre igazítja, így látsz is meg esztétikailag is jó. De ha nem lehet szemüveged akkor nem tudja semmi sem korrigálni csak a műtét.


A műtéttől sem kell félned 5-10 perc az egész művelet és utána jó lesz.

nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!