Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért száraz a szemem, rögtön...

Miért száraz a szemem, rögtön csepegtetés után?

Figyelt kérdés

A-vitamint szedek bőrproblémák miatt, ennek mellékhatása a szemszárazság. Éppen ezért szoktam csepegtetni bele.


De mostmár alig telik el negyed óra, úgy érzem, mintha újra kéne csöppenteni. Eddig elég volt reggel-este, azt is nem minden nap.


Dózison nem lett még emelve, jelenleg is csak felesdózist kapok. Az ajakszárazság például sokkal kevésbé jelentős, mint az elején volt.


Mit tudok tenni, hogy ne óránként csepegtessek?


nov. 27. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
A szemszarazsag egy hatalmas gyogyszeripari csalas. A szem pontosan tudja, mennyire kell nedvesnek lennie. A cseppben desztillalt viz van par % soval vegyitve, a belekerulesi koltsege kb. 10 ft/palack es adjak 3000-ert. A raszoktatas (mint nalad is) csak reklam kerdese.
nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es kivéve, ha bizonyos okokból a szekréció gátlást szenved. Nálam ez a hypervitaminosis, de például szimpatikus is túlsúlynál is jellemző tünet. Arról nem is beszélve, hogy a ceratoconjuctivitis sicca-nak több kóroktanú változatát is ismerjük.


Fáj, amikor száraz a szemem, kész, pont.


Nem 3000-ért vettem, hanem 1100-ért, és nem csak az anyagárat vettem meg ezzel, hanem az aszeptikus tisztaságát is. Csepegtess te sós csapvizet a szemedbe, hátha felszaporodik benne a Pseudomonas.

nov. 27. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Latod, ez a reklam. Fogalmad sincs a dolgokrol, de te hinni akarsz benne. Hat akkor higyj. Ha nekem szaraz a szemen, csak pislogok egyet (mint a fold elolenyeinek 99%-a, es mar kesz is. Ingyen. De te vedd meg, ha ettol erzed jol magad.
nov. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as te nem érted. Ha elégtelen a könnyszekréció hiába pislogsz. Olyan mintha száraz szélvédőn húznád az ablaktörlőt. Ne itt reklámozd, hogy semmit sem értesz hozzá. Ez tudomány, nem hit kérdése.
nov. 27. 08:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó műkönnyet használsz, volt amelyiktől nekem is szárazabb lett a szemem. Csúnya gyulladásom lett szemszárazság miatt, a szemorvos ajánlatára Ocutears szemcseppet vettem, ez rendbe hozta a szemem, reggel és este cseppentek. Most Ocutears Hydro+ van helyette, ez is bevált nekem.
nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!