Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem cseppet kaptam, napi...

Monick kérdése:

Szem cseppet kaptam, napi kétszeri használatra. A reggeli csepegtetés után pl baj-e, ha vissza alszok. Van-e valamilyen hatással ez rá? Hogyan történik a szem nyomás vizsgálata? Akinek van ebben tapasztalata, attól szívesen vennék bármilyen tanácsot.

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy zöld hályogom van. Cukorbeteg is vagyok már tízen éve.35 éves vagyok most. Sokat nem tudok még erről a zöld hályogról. Hogy mit lehet csinálni, miket kell kerülni az életben.

2012. jún. 27. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A vissza alvásnál szerintem csak az a fontos, hogy legalább annyit várjál, hogy beszívja a cseppet a szemed.

Egyszerre ne igyál sokat. Fél liter folyadéknál többet ne igyál egyszerre.

Ne cipelj nehezet.

Ne legyél fordított testhelyzetben.:)

Ha csak teheted, világosban tartózkodjál. Pl. esténként ne lekapcsolt villanynál nézd a tv-t, ne hordjál sötét napszemüveget. ( sötétben tágul a pupilla, így emelkedhet a nyomás )

Ennyi jutott eszembe.

Engem az érdekelne még, ha valaki még válaszol, hogy cseppentés után menyivel lehet megmosni a szemet. Példa: reggel cseppentek, nagy a hőség, fel akarnám frissíteni magam egy arcmosással. Cseppentés után mennyivel lehet?


A szemnyomást kétféle képen mérik. ( de legalább az egyiket tudnod kellene, ha egyszer megállapították a glaukomát )

1. Levegőfújásos módszerrel. Itt bele nézel egy készülékbe, az levegőt fúj a szemedbe, így megkapják az eredményt.

2. Érzéstelenítőt cseppentenek, megfestik az alsó szemhéjad, a szemvizsgáló készülék elé ülsz, ott sárga fényről átváltanak kékre, azt ráengedik a szemedre, és így kapják meg az eredményt.

2012. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...
2012. jún. 28. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Válaszoló tök jó dolgokat írt, az lenne a fontos h cseppentés mindig kb ugyanabban az időben legyen, hétvégén is, a reggeli nekem pl 6kor van, ekkor a férjem felkelt, cseppent és én alszok vissza, szerintem onnantól h jól eldörzsölgetted, meg tekintgettél mindenfelé, eljutott, ahová kell, alhatsz tovább.


Válaszoló kérdésére: ha megfigyelitek, mert gondolom nektek is, pár perccel cseppentés után leér a torokba az íze. Szerintem utána nyugodtan lehet szemet mosni, pl az Azarga fehér színű, muszáj is leöblíteni ha mennék valahová.


A folyadékivásra, nekem nem fél litert mondtak egyszerre, hanem kortyonként és max 2L-t egy nap, nem tudom kinek a dokija mondta jól, én ha elkezdek inni, nem bírom letenni a palackot egy korty után.

ha valakinek van még okos gondolata, én is szívesen veszem! Köszi

2012. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, még eszembe jutott valami.

Cseppentéskor úgy egy percig tartsátok csukva a szemeteket, és addig enyhén nyomjátok a belső szemzugnál az orrot.

Ezt már kettő orvos is mondta, csak sajnos egyiktől sem kérdeztem meg a miértjét.:(:) De ha mondták, biztos úgy kell, legyen bármi is az oka.:)

A szem belső sarka alatt picivel az orrot, nem tudom értelmesebben leírni, bocs.:) A szemzug és az orrcsont között a puha részt.


1. voltam

2012. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,ezt irja a szem csepp beteg tájékoztatóban is,hogy cseppentés után nyomjuk a szemzugot,meg vagy 5 percig maradjon csukva a szem...
2012. jún. 29. 10:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha a sötétben tágul a pupilla és ezzel nő a szemnyomás,akkor az erős fény,Napfény csökkenti a szem nyomást????
2012. jún. 29. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem: sötétben tágul a pupilla, így kevesebb hely marad a csarnokvíznek, így nő a szemnyomás. Normál fényben viszont normális méretű a pupilla, tehát az a "te szemnyomásod".

Persze ez csak az én laikus következtetésem.

2012. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!