Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szellemképes látás(Asztigmatiz...

Szellemképes látás(Asztigmatizmusnal) vagy dupla kepeket látok?

Figyelt kérdés

Eddig is volt SZERINTEM szellemképes latasom de csak esténként/ sötétbe es a szemem sarkából mozgó tárgyaknak.

Egy hete kb szinte egyfolytaba latom mindegy hogy tv-t nezek telefont tárgyakat. Nem közvetlen szo szerint dupla kepet látok hanem például a telefonon a mondatok felett egy halvány árnyék van a mondatokrol. Ha tárgyakat nezek akkor a felső részét a tárgynak(talan 0,5cm-1cm) ugyan ugy felette látok de halványan. Tvbe ugyan ez de tv-ben az embereknél nem feltétlen veszem eszre csak írásnál. Este sokkal rosszabb a zöld lámpáknál vagy a tablaknal azokból nagyobb részt látok igy.

Kaptam szemüveget meg mielőtt ilyen rossz lett es szerintem a szemuveg miatt. Bár nemtudom

mert direkt a szemtengelyferdulesemre is van. De meg csak kb 1 hónapja van a szemüvegem lehet idő után segít?


Sajnos felek mert nem akarom elveszíteni a latasom vagy hasonlok de szemészet szerint minden a legnagyobb rendben van a szemtengelyferdulesemen kívül es hogy van egy enyhe dioptriam.



#szellemképes latas
dec. 8. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Keratokónusz?
dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Orvos szerint semmi baj nincs es én sem latom hogy esetleg olyan formája lenne. Mindent amit szemeszeten elvégeznek tesztet elvégeztek. Optikusnal is amit meg tudnak nezni meg neztek es nem mondtak semmi rosszat csakis az asztigmatizmust.
dec. 8. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Probáld ki ezt a lencsét ZEISS i.Scription. Nekem is ilyen problémám van, ki akartam probálni ezt a lencsét, csak sokba kerül.
dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!