Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyfokú rövidlátásnál tényleg...

Nagyfokú rövidlátásnál tényleg nem szabadna focizni?

Figyelt kérdés

Nem rég hallottam erről, már 10 éve focizok pedig, csak a sportorvoshoz mindig kontaktlencsében megyek szóval nem is tértünk ki erre. Nem sokáig tervezek amúgy 30 felett már játszani, de nem most azonnal szeretném abbahagyni, még tavasszal mindenképpen mennék. Csak tudni szeretném mik a kockázatok?

31 F



dec. 17. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nagyfokú rövidlátás nem ott kezdődik, hogy kontaktlecsével focizol.

NAgyfokú rövidlátók már jórészt gyengénlátók. És nem a rövidlátás a baj, hanem hogy a szemtengelyük megnyúlt, és könnyen leválasztja a retinát. Veszélyeztetett látásúak, tilos minden fordított testhelyzet (bukfenc, kézen- vagy fejenállás), ütéssel, rázkódással járó sport (ilyen a fejelés is a focinál).

Szóval az erős kontaktlencséd semmit nem jelent.

dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem a dioptria a gond hanem hogy megnyúlt a szem, és a megnyúlt szem csinál olyan dolgokat amit nem kéne. De amit hallottam, hogy ez a 2 kéz a kézben együtt jár. -7 felett már betegségnek számít. Nekem -6.50.

És nekem ezt nem mondta senki, gyerekkoromban rendszeresen kézenálltam, fejenálltam. Edzőterembe jártam. Akkor a fekvenyomás vagy a fekvőtámasz is az? De pl. egy vállgyakorlat már nem?

Elnézést ha nagy marhaságot kérdeztem, de nagyon szeretnék képbe kerülni hiszen az egészség nem játék.

dec. 17. 15:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg itt találtam egy táblázatot, ami valami fordítóval van fordítva. De a lényeg érthető szerintem. [link]
dec. 17. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Önmagában a magas dioptria nem jelenti azt, hogy nálad is fennáll a retinaleválás veszélye. Az 1-es által is említett nagyfokú rövidlátás az jóval rosszabb mint a tiéd, 10-15 dioptriákról beszélünk (érintett vagyok, most 5,5/6,5 a két szemem, de nincs 100%-ra korrigálva.


Szemész meg tudja nézni a szemfeneket és pupillatágítással a retina szélét is, hogy van-e olyan sérülés, elkezdődött-e leválás ami miatt bármilyen korlátozásra szükség lehet.

dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden olyan, ami hirtelen nyomásemelkedés vagy rázkódás, az kerülendő/csökkentendő. Nagy súlyokat emelni, kontaktos küzdősportok: box, judo,csapódások, ütődések: fociban főleg a fejjáték.

A retina könnyebben leválhat ilyen szemeken. ( Nőket nagy rövidlátással pl eleve megcsászároznak)

Nekem volt kezdődő retinaleválásom. Csak egy kis beszakadás, és az volt vele a panaszom, hogy villanásokat látok bizonyos fejmozdulatra.

Azért többen vagyunk rövidlátók, mint ahányan átéltek ilyet. Téged nem tiltottak el, csak korrektül tájékoztattak. Szerintem nem kell izgulnod.

dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös: nem kell automatikusan császározni rövidlátással, pont erre való a vizsgálat, amit írtam. Ha ép a retina és a szemfenék, semmi korlátozás nem szükséges. (4-es vagyok, rövidlátó és épp terhes, novemberben voltam a szokásos éves kontrollon, vissza kell menjek szülés előtt és akkor megcsinálják a pupillatágításos vizsgálatot is).
dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!