Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hamarosan megyek szemüveget...

Hamarosan megyek szemüveget csináltatni. Szemésznél voltam ő írt -3.5 szemüveget. Ha bemegyek egy optikába ott is megnézik a szememet, vagy a recept szerint csinálják?

Figyelt kérdés
Az eladó rákérdez hogy első szemüveg-e?Nagyon gáz hogy elsőre ilyen magas dioptriát(-3.5) írtak fel?
2010. okt. 22. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer recepted van az optikában miért néznék meg?
2010. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen szolgáltatás az optikusnál, és ha akarod, megnézetheted vele is, de nem kell. Tőled függ, hogy mit akarsz. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hányas dioptriával hányadik szemüveg. Egyébként pedig nem ciki - egy ismerősöm pl. a -4.5D-s szemüvegét nem hordta, csak az órán vette fel, ha látnia kellett a táblát. Aztán 5-6 év után megcsináltatta lézerrel. Azóta tökéletesen lát - szemüveg nélkül.
2010. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kérdeznek semmit, és ha van recept, nem vizsgálnak meg. Választasz keretet és annyi. Ne egyedül menj, mert jó, ha valaki tanácsot tud adni, melyik áll jól. (Az eladó szerint mindig a drágább.)


Ne csili-vili üzletbe menj, hanem kis optikába, mert a szalonokban ugyanaz a keret 3-szor annyiba kerül.


Az eladónak tök mindegy a dioptria is, annyiból gáz, hogy elsőre ilyet kaptál, hogy el nem képzelem, hogy láttál eddig. Az enyém -2,5-ös, de szemüveg nélkül semmit nem látok tisztán, meghalnék, ha így ki kéne mennem az utcára (folyosóra).


Ami szükséges a lencsére (műanyag lencsét kérj, bár ma már majdnem mindig az) az UV-szűrő réteg, a többi mind felesleges, ne fizess érte extra pénzeket.

2010. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, már régebb óta érezted, hogy gond van a szemeddel. Ebből arra következtetek, hogy nem igazán szeretnél szemüveges lenni. Ha ez így van, nem gondoltál inkább kontaktlencsére? Azt nem látják Rajtad, de tökéletesen látsz vele. Akkor csak tartaléknak lenne a szemüveged, általában meg lencséznél. Az is jó megoldás, ha egy enyhén színezett (barna, zöld) lencséjűt csináltatsz, vékonyított lencsével, ami majdnem olyan, mint egy napszemüveg. Az eladókról meg annyit, ha kellemetlenül érzed Magad a pénzedért, akkor kimész a boltból, 50 méterre van a következő, ott majd örülnek Neked.
2010. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*Az is jó megoldás, ha egy enyhén színezett (barna, zöld) lencséjűt csináltatsz, vékonyított lencsével, ami majdnem olyan, mint egy napszemüveg.


Télre? A szobába? Nincs elég sötét így is?

Szuper ötlet, csak látni nem fog vele.

(Van, akinek kell és van, akinek jó, de a kérdezőnek nagy valószínűséggel sima szemüvegre van szüksége. Minden más csak ront rajta.)

Akkor már inkább a kontaktlencse.

2010. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem volt receptem de a biztonság kedvéért megnézték ott is, és az egyik szememre az orvos egy dioptriával erősebbet írt fel úgyhogy ajánlom hogy kérd meg hogy ellenőrizzék le.
2010. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ott is nézesd meg!

Nekem szemorvos a -0,5 után egyből -3-ast írt mindkét szememre, amit én mondtam is, hogy túl erősnek érzek, de sz...-t rá. Hál Istennek az optikus sokallta egyszerre ezt a nagy különbséget, és megnézte. És -0,75 ill. -1 kell! (125%-os látást ad)

2010. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!