Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Recept nélkül tudok venni...

Recept nélkül tudok venni kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
az a baj hogy nem találom a receptem,de sztem a számítógépben megvannak az adataim.Amúgy ofotértről van szó.
2011. jún. 29. 11:12
 1/4 A kérdező kommentje:
még lenne egy kérdésem:nem fognak kiakadni ha azt mondom hogy csak próbalencsét szeretnék venni?csak azért akarok azt mert a későbbiekben internetről rendelném
2011. jún. 29. 11:20
 2/4 anonim ***** válasza:

uramisten! te recepttel akarod megvennni a kontaklencsét??? És a netről akarod megrendelni utána? xD ez nagyon röhejes... én azóta nem járok ofotértbe mióta egyszer egy szemüveget háromszor kellett visszavinni hogy úgy kapjam meg ahogy akartam (fényre barnulós). oké, akkor most tisztázzuk le (nekem lassan 2 éve van kontaklencsém) lehetetlen hogy ne nézzenek meg félévente az orvosok mert a kontaklencse nem gyerekjáték! Ha nem szakszerűen alkalmazod akkor nagyon súlyos szemproblémáid is lehetnek! Akár meg is vakulhatsz! félévente tuti el kell járni hogy megnézzék hogy minden rendben van e vele és ha begyullad a szemed akkor pl tilos (!!) kontaklencsét viselni... de ezt mondjuk egy normális szakembernek kéne elmondania... na, ennyit az ofotértről


Szerintem menj át egy másik szemészetre vagy ha nem akkor kérdezd meg (erőszakold ki tőlük a választ) hogy is működik a kontaklencse.

2011. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
recepttel még ha először is vagy nem igazán kéne hogy kiadjanak de ha most először akarsz lencsét akkor csak kérdezd meg a szemészedet hogy kaphatsz e egyáltalán kontaklencsét és ő el fog küldeni egy optikai üzletbe és ott megkérdezik (ha gépben van milyen erős akkor meg se kérdezik) hogy milyen erős a szemed és megint olvasnod kell arról a hülye tábláról mivel kötelességük leellenőrizni...
2011. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, bemész optikába, ingyenes a vizsgálat, utána adnak próbalencsét ami szintén ingyenes és utána megrendelsz egy adagot, amit kibírsz már, aztán meg később már rendelheted a neten is ha minden okés. Nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak. Főleg ha még azt sem tudod hogy kell használni.
2011. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!