Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mind 2 szemem tompalátó és...

Mind 2 szemem tompalátó és szeretném lézeres szemműtéttel a dioptriát levetetni. Lehetséges ez? Tapasztalatok.

Figyelt kérdés

jan. 14. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgalaton mit mondtak?


Ez nem ilyen tavgyogyitos dolog, a konkret, specifikus latasproblemadat csak es kizarolag a szemorvos tudja felmerni es omtud javaslatot adni a kezelesre is.

jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
* o tud
jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Probléma h 2 nagy klinika egyből elutasított amint meghallották h tompalátásról van szó! Vizsgálatig el sem jutottam…egyenlőre keresem ahol nem utasítanak el egyből.
jan. 14. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerinted miert utasitottak el?


A kedvedert megneztem: a tompalatast NEM lehet lezeres szemmutettel korrigalni, sot felnottkorban sehogyan maskepp sem.


[link]

jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tompalátást nem lehet korrigálni. Igazából azt sem értem, hogy ha mindkét szem tompalátó, akkor egyáltalán hogyan látsz bármit is élesen. A szemüveg tudja korrigálni?
jan. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lézerrel csak azt tudják korrigálni, amit szemüveggel.

A szemlencsésből égetnek le, vagy ültetnek be másik lencsét a helyére.

A tompalátás teljesen más betegség.

jan. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyílván 100% -os élessen soha sem láttam szemüveggel sem.Próbáljuk korrigálni -4 -4,5 cilinderes szemüveget használok.
jan. 15. 09:17
 8/11 anonim ***** válasza:
biztos hogy tompalátás ez? Olyat még nem hallottam - látszerészként - hogy valaki mindkét szemére tompalátó. Ettől még lehetséges, csak furcsállom.
jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom semmiben sem vagyok biztos. Azért próbálok puhatolózni 🙂
jan. 19. 20:02
 10/11 anonim ***** válasza:

"A tompalátás (amblyopia) olyan állapot, amelyben a retinális kép agyi kapcsolata nem fejlődött ki teljesen, így az egyik, vagy néha mindkét szem csökkent látásélességű. Kialakulhat szervi ok miatt a látásfejlődés érzékeny szakaszában, de szervi ok nélkül is."


Vagyis előfordulhat mindkét szemnél is...

[link]

febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!