Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A műszempilla megvakíthat?

A műszempilla megvakíthat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Rendszeresen szoktam épített műszempillát viselni, havi szinten rakatom újra(4D) amit UV fényes technológiával rak fel a pillásom.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy kimondottan erre alkalmas ragasztóval teszi fel a pillákat (szálas) a sajátomra és egy mini UV lámpával ami egy átlagos kis zseblámpára hasonlít, ilyen lámpával köti meg a ragasztót, röviden UV fénnyel szárad és köt meg a ragasztó.


Ez kifejezetten olyan embereknek hasznos, akik hajlamosak az allergiára vagy érzékeny a szemük stb. mert így majdnem hogy azonnal megszárad a ragasztó és így a ragasztógőz sem irritálja annyit a szemet.


Viszont nekem mindig is rosszul reagált a szempillára a szemem akkor is ha sima, megszokott, hagyományos építéssel tették fel és ezzel az UV módszerrel is, alapból érzékeny szemem van, de lehet az se segít a dolgon, hogy latex érzékeny vagyok.

Régen egy másik pillás nagyon lutri munkát végzett, onnan kezdődött minden, előtte nem reagált így a szemem a pillaépítésre és hordásra, amióta ő elrontotta azóta bárki bárhogyan csinálja meg, mindig begyullad a szemem.


A szemem ilyenkor forró, véres, szúr, viszket olykor még csíp is, de jobb esetben ez 2-3 nap múlva elmúlik, néha előfordul, hogy egész sokáig marad ez a probléma, nagyon sűrűn csipásodik és a csipa szokottnál sárgább amitől én gennyre gyanakszom. Nem tudom van-e összefüggés, de ilyenkor furcsán szokott a szemem is viselkedni, nem megszokottan, mint ha homályosabban látnék és lassabban követné a szemem azt amire nézni akarok, itt a szemem reagálására gondolok, tehát oda nézek valamire, de a szemem sokkal lassabban teljesíti ezt a parancsot, és lehet ezt már bebeszélem magamnak, de mint ha én magam is rosszul lennék, olykor lázasnak érzem magam, levertnek, gyengének, kimerültnek, erőtlennek (ennek más oka is lehet, de hátha ez is kihatással lehet rá) mint ha a testem elhagyná az erő.

Az első 2-3 napban a szemem is megdagad néha, a legrosszabb esetben az arcom is (de ezt más nem veszi észre csak én látom meg érzem)… Ja és, kb. 2 hétig FOLYAMAT tüsszögök.

Aztán mikor lenő meg kicsit hullik pár szál eltűnik minden gond… úgy viselem mint ha semmi ezek közül meg sem történt volna.

Nem tudom mindent leírtam-e, lehet 1-2 dolog kiment a fejemből, de remélem átmegy a lényeg.


Szerintetek megtudok vakulni tőle?

Nem akarom abbahagyni a pilla viselését mert nélküle úgy nézek ki mint egy torzszülött…



jan. 15. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Kinek mi a proritása... 😅
jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen pillafelrakás után menj el egy szemorvoshoz, reméljük ő el fog riasztani. Nyilvánvalóan valami durva allergiás reakciód van, és/vagy valami fertőzést kaptál az előző pillástól. Nem tudom hogy nézel ki műszempilla nélkül, de biztos nagyon vonzó lehetsz bedagadt, vörös, nedvedző szemekkel.


A műszempillák világa olyan távol áll tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől, fogalmam sincs, hogy van-e olyan módszer, amivel nem veszélyezteted a látásod, de ahogy az 1-es is írta, prioritások, ugye...

jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.

Mint említettem, ennek a fele sem látszik rajtam. Nem látványosan dagad fel a szemem illetve az arcom, ilyenkor legtöbben csak a tüsszögést és az ezzel járó orrhangot veszik észre, emiatt inkább arra gondolnak, hogy náthás vagyok, de semmi más sem feltűnő.

Egyedül abban az 1-2 napban vörös a szemem, azt szokták még említeni, de mint mondtam, az hamar elmúlik.

Mindenkinek bevörösödik a szeme pillaépítés után, csak nekem valamivel vörösebb “véresebb”.

Mind ez Allergiás reakció azzal tisztában vagyok, az érdekel, hogy ez mennyire káros és kihatással van-e rám a jövőben, illetve ha van erre valami mód, hogy megszűnjön azt szívesen meghallgatom.

Valami alternatíva, hogyan lehetne mindenhogy jó, pilla is és nem károsodik a szemem…

jan. 15. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Akkor még egyszer leírom: menj orvoshoz pillafelrakás után. Én nem vagyok az, de ha az lennék sem tudnám megmondani látatlanban, hogy mi okozza ezt és meg is tud vizsgálni.


Pillaügyben pedig valami hozzáértő pillással, ha lehet valami komolyabb szalonból egyeztess, hogy milyen alternatív megoldások vannak - MIUTÁN a szemorvos megállapította, hogy allergia, ha igen mire, gyulladás vagy mi ez.

jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így leírás alapján durva kontakt allergiának tűnik.

A rossz hírem az, hogy minél többet kontaktol a szemed az adott anyaggal (ergo minél többször csináltatod ezt a műszempilla procedúrát) annál intenzívebb tüneteket fogsz produkálni.

Felesleges magadat nyugtatni, hogy bebeszéled, nem beszéled be magadnak,hanem az allergia ill. gyulladás produkál ilyen tüneteket amiket írtál. És nem paráztatni akarlak, de igen, szélsőséges esetben meg is vakulhatsz. De akkor már késő lesz hibáztatni magadat.

Szemorvoshoz elnehetsz, de készülj, hogy le fog beszélni róla.

Alternatív megoldást nem tudok, de látszólag nem való neked a műszempilla. Ha ez sem hat rád, akkor csináld. Elvileg felnőtt ember vagy, valószínűleg ennek fényében fel tudod mérni a döntésed következményeit.

jan. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy utólag is megvakulhatok? Tehát úgy hogy mondjuk most nincs és nem is csináltatok többet, még is következményileg megvakulok az előzők miatt.
jan. 19. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!