Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem sikerül betennem a kontakt...

Nem sikerül betennem a kontaktlencsét, mennyire vagyok reménytelen eset?

Figyelt kérdés
Kb fél óráig próbálkoztam de egyszerűen nem sikerült. Pedig az ujjammal meg tudom érinteni a szemem, viszont mikor a lencsével közelítek felé, ahogy kicsit hozzáér, belepislogok. Az a legfőbb baj, hogy sajnos nagyon érzékeny szemem van, és ha kicsit hozzáér a lencse, elkezd égni, emiatt nem tudom nyitva tartani. Azt hittem könnyebb lesz, és rá fog simán cuppani a szemgolyómra de hát nem😔. Ha valaki tudna valami módszert vagy tanácsot javasolni, hogyan próbálkozhatnék, azt megköszönném

jan. 19. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Kérd meg a szemészed, hogy segítsen vagy ha van a településeden ilyen szemész technikusok (nem tudom a pontos megnevezést) akkor ő is segíthet.
jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál próbaillesztésen? Ott sikerült? Mikor én kaptam először, akkor először a doki tette be, kellett vele az utcán sétálgatni kb. 10 percet, hogy egyáltalán bírom-e, szokja az agyam az érzést, aztán megnézte nincs-e valami durva allergisá reakció, és utána kivette, és bizony néhányszor nekem kellett ki-be tennem, megmutatta hogy kell tisztítani stb., mielőtt megvehettem. Az első időkben nyilván bénáskodtam párszor, meg többször kellett nekirugaszkodni, de azért ment. Cseppents bele egy csepp kontaktlencse mosó folyadékot, úgy könnyebben rácuppan a szemgolyódra.
jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Nézz el oldalra, tedd rá a fehér részre a lencsét és nézz bele a lencsébe utána.
jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Amikor először tettem be, 1 óra volt az optikában, mert sehogy sem sikerült, a kivétel pláne problémás volt, mert nem volt jó érzés a szememhez nyúlni úgy, ahogy mutatta az optikus. Azt hittem reménytelen eset vagyok, de pár hét alatt ráéreztem. Mostmár tükör nélkül is beteszem egy másodperc alatt. A kivételt máshogy csinálom, mint ahogy az optikában mutatták. Én nem csípem össze, mert kiráz a hideg tőle, hogy a szememhez így nyúlnak. Egyszerűen kihúzom a szemem szélére és le is jön és sok eve már, hogy rendben van nekem ez a technika. Mindenkinek rá kell éreznie és utána menni fog.
febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!