Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 28 éves vagyok, és 10 éve...

28 éves vagyok, és 10 éve szemüveges kb. -1,75-ös lencsém van. Tehát messzire nem látok jól. Mostanábn vettem észre hogy szemüvegben nehezebben megy a fókuszálás közelre, és mintha távolra is lenne valami zavar. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
:(
2009. jan. 4. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehet, hogy másik szemüveg kellene?

Menj el szemorvoshoz, konzultálj vele, és megnézitek a szemedet és majd segít.

2009. jan. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Akik minuszos szemüveget hordanak mint te, azoknak elvileg olvasáshoz is fenn kell tartaniuk a szemüveget, különben a szemük közelre "ellustul". Hisz ők közelre jól látnak- de nem úgy, mint a szemüveg nélküliek. Lehet, hogy te is sokat olvastál, néztél közelre szemüveg nélkül és ezért azok az izmok, amelyek a szemlencséidet mozgatják gyengültek, illetve a szemlencsét rugalmassága is csökkent. De ezt csak kb. tudom. A lényeg, hogy ha egy minuszos közelre nem használ szemüveget, akkor elkényelmesedik a szeme. Egyébként pár tized dioptriát a távoli érték is romlik az évek során...
2009. jan. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én pont azt vártam hogy amikor mások olvasószemüveget hordanak, akkor nekem megjavul:(
2009. jan. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!