Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megérné szemüveget csináltatni?

Megérné szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint nekem mindeddig tökéletes volt a látásom mindkét szememmel, viszont az idén volt egy iskolai szemvizsgálat, ahol a védőnő azt mondta, hogy a bal szemem gyakorlatilag tökéletes, de a jobbat érdemes lenne megnézetni, mert a vonal alatt semmit sem tudtam elolvasni.


Az ez előtti években nem mondtak soha semmi rosszat, de idén nekem is feltűnt, hiszen csak tippelgettem az egészet jobb szemre, csak az alakjukat tudtam kivenni, de nagyon homályosan (mármint a vonal alatt).


Alapvetően nem okozott eddig problémát a mindennapokban, a védőnő szerint kompenzál a szemem (hiszen a bal tökéletes), mert én egyszerűen annyit veszek észre, hogy mindent jól látok.


Viszont az utóbbi egy-két hétben nagyon fájnak a szemeim, főleg a jobb. Elkezdtem szemcseppet használni reggelente úgy 5 napja, és bár vizuálisan segít a szemeimnek (avagy nem pirosak), de ma például napközben is szúrt a jobb szemem, aztán mikor délután hazaértem, már be is vérzett közvetlen a színes része mellett.


Nyilván megterhelődött valamitől, de egyáltalán nem használok a szokásosnál többet gépet/telefont stb., nem is meredek közeli tárgyakra többet (pl. tanulás, olvasás).


Mivel önmagában a látásom összképével nincsen baj, leginkább az érdekelne, hogy ha csináltatnék szemüveget, akkor megszűnne-e a szemfájdalom. Ha például órákon és itthon tanulás és gépezés közben használnám, akkor enyhítené-e a tüneteket?


18/L


febr. 27. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót meg időpontot szemészetre.

Ott elmondod, hogy mit mondott a védőnő és hogy mit tapasztalsz, aztán az orvos eldönti, hogy kell e szemüveg.


Itt senki nem fogja látatlanban megmondani, hogy ezek alapján kell e szemüveg vagy egyéb szemprobléma miatt rossz az egyik szemed.

febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy itt nem szakértők fognak válaszolni. Csak reméltem, hogy valaki volt már hasonló helyzetben. Akár csak elég annyi is, ha valaki alá tudja támasztani, hogy a szemüveg hordásának elkezdése után nem fájt annyira a szeme, ha azelőtt fájt. Mert ha ez nem volna lehetséges, akkor semmi értelme nem lenne a szemüvegnek, hisz két szemmel jól látok.


De akkor lehet "egyéb szemprobléma" is? Erre nem is gondoltam. Ennyi idős korban nem hiszem, hogy esélye volna bármi másnak is kialakulnia a látásvesztést leszámítva.


Anyukám azt mondta, hogy a beutaló olyan 3-4 hónap utánra ad időpontot. Ha feltételezzük, hogy addig is fájni fog a szemem, akkor addig tényleg nem tehetek semmit?

febr. 27. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 8.-ban nem láttam olyan jól a táblát, szóval kellett csináltatni szemüveget amit eleinte csak órákon hordtam mert amúgy egész jól láttam. Mára már kényelmesebb ha mindig, meg már fura nélküle hisz olyan mintha a részem lenne :D Nekem is 'kompenzálós' a szemem, kicsit elvileg romlott azóta ha egyet-egyet nézek letakarva, de kiegészítik egymást szóval a szemész meg az optikus szerint se kell erősebb. Ha sokáig nem hordod a szemüveget akkor a felvételekor tényleg van egy kis megkönnyebbülés mert nem kell erőltetni. Az a szúrós érzet viszont nem tudom mitől van ha nem azért mert száraz a szemed vagy mondjuk arcápolási rutinod van és érzékeny vagy az illatanyagra a termékekben mint én... Meg kellene nézetni dokival
febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Őszintén gondolkodtam már az arcápolós részen is, és érdekes, hogy pont fel is vetetted ezt. Csakhogy én nagyon odafigyelek kb. minden egyes összetevőre, és illatanyag egyébként egyikben sincsen, egyedül ilyen növényi kivonatok, amik persze elvétve tartalmazhatnak egyéb illatanyag komponenseket, de nem a potenciális allergének közül. De ettől még lehetséges, hogy van olyan, amire én kifejezetten érzékeny vagyok. A bőröm például rettentően kényes, sok termékre rosszul reagál.


A száraz szem nem hiszem, hogy egyébként illene rám, mert inkább a szemkönnyezős típus vagyok, és a fényre is érzékeny a szemem. Van, amikor random (főleg ha nem megfelelőek a fényviszonyok) elkezd könnyezni a szemem, úgy kell direkt pislognom, hogy ne látsszon már sírásnak.

febr. 28. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tompalátó lett a rosszabbik szemed, azon nem biztos, hogy segít a szemüveg. Viszont nem biztos, hogy ez a probléma. Lehet, hogy "csak" fénytörési hiba, akkor fog segíteni és kell is a szemüveg. Ne hanyagold el!
márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az tompalátásnak számít, ha elkezd "sötétedni" a jobb szemem látása, ha csak azt használom (avagy átvált a bal szemre)? Gondolom, igen. De alapvetően sokkal homályosabban is látok vele, talán ez a probléma forrása. A szemüveggel való korrekció elősegítené mindkét szem azonos mértékű használatát?
márc. 2. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így nem tudom. De az a tompalátás lényege, hogy sehova (közelre se, távolra se látsz jól) és valamilyen más szemprobléma következményeként jön létre. Ha még nem alakult ki, akkor segíteni fog a szemüveg
márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!