Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok így jobban ?

Miért látok így jobban ?

Figyelt kérdés

Tompa látásom van 15 és 20%os

Kész lett az új szemüvegem hasonló mint az előzö nagyjából

Hülyeségből ki probáltam fel venni egyszerre a két szemüveget ahhoz képest amennyire élesen láttam így szemüvegben kb olyan mint szemüveg és anélküli látásom különbsége volt

Szemészeten azt mondták ennél jobb lencsét nem tudnak csinálni mert igy is nagyon erős már jobbat nem tudnak kihozni belöle

Akkor ez igy mégsem igaz ? vagy egészségtelen lenne a szemnek egy ilyen lencse ?



márc. 10. 02:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Tompalátáskor kompromisszumot kell kötni a korrekcióban a két szem közti látáséleségbeli különbség miatt. Egy jó hírem van, ha rendszeresen hordod, akkor javulhat valamennyire.

Gyakorló rövidlátóként meg annyit tehetek hozzá, hogy nem mindig az a jó szemüveg, amivel úgy látsz mint egy távcsővel, mert az pl engem félközelre nagyon fáraszt.

Aki meg fiatal, annak hozzászokik / hozzáromlik a szeme, és nagyon meg kell emelni a dioptriákat 21 éves korára.

márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És 21 évesen javulhat még vagy már nem ?
márc. 10. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha aktívan hordod, pár tizedet tud javulni. Teljesen, csak iskoláskorig lehet helyrehozni, de minél hamarabb kap valaki szemüveget, annál jobb. Ha apa/anya leszel, a kicsidet 8-10 hónaposan vidd el szemészetre, akkor sohase lesz tompalátó, és még takarni se kell.
márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
márc. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!