Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szabad a szemet mosni?

Szabad a szemet mosni?

Figyelt kérdés
Reggelente a valadekot ki szoktam mosni vizzel. De a vizbol nem kerulhetnek bele bakteriumok amitol rosszabb lehet? Szabad kimosni a konnycsatornat? Van orrmellékureg gyulladasom is, ez okozhatja a valadekos szemet? Vagy forditva, a szemtol van az orrureg gyulladas?
márc. 22. 23:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Mar evek ota vizzel mosom ki, lehet ezert egyre rosszabb?
márc. 22. 23:13
 2/7 anonim ***** válasza:

A víz nem igazán tesz jót szerintem. De a csapvíz biztosan rossz. A klór se tesz valami jót, de a baktériumok komoly fertőzést is okozhatnak. Esetleg forrald fel, hogy sterilizáld ha mindenképp azzal mosod.

De alapból mosod vagy azért mert be van gyulladva? Nem teljesen értem az esetet és azt se hogyan mosod a “könnycsatornádat”.

márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne mosd ki, se vízzel, se mással. Maximum szemcseppet csepegtess a szemedbe.


A könnypontra gondolsz, a kis lyukra az alsó szemhéjadon, ami elvezeti a könnyet? Az bemegy az orrodba, szóval ha oda vizet folyatnál valahogy, az belemegy az orrodba, azt nem tudom, hogy begyulladhat-e ettől.

márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most a reggeli váladék allat mit értesz a csipát? Arra simán jó a sima víz,de ha évek óta ez megy akkor menj el az orvoshoz elküld a szemészetre ott majd mondanak valamit, lehet hogy érzékenyebb a szemed az átlagnál és írnak rá szemcseppet vagy valamit

Gondolom én laikus ként

márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orröblítést azt pl tudom, hogy szokták. Sós vízzel kell. De ott is figyelni kell a tiszta sterilizált vízre.

De lehet erre kapni is folyadékot.

márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Gépi mosást semmiképp nem javaslom.
márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A könnycsatornát miért és főleg hogyan mosnád ki? Azt orvos szokta csinálni, indokolt esetben, nyilván nem csapvízzel. A reggeli csipa kimosásra tökéletes a csapvíz, nem bele kell önteni hanem a csap fölé hajolva arcot mosol és ennek részeként nedves kézzel áttörölgeted óvatosan, kitörlöd a csipát. Vagy zuhanyzás közben. Vagy nem értem a kérdést, mire gondolsz, hogy kimosod, nem kell belefolyatni a vizet. Vagy troll vagy.
márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!