Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 30 éves korban is romlik még...

30 éves korban is romlik még a szem?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, akinek 30 éves korában sem állt még meg a szem romlása?


2 éve kaptam utoljára új lencsét, de úgy érzem, hogy kezd gyenge lenni.. meddig fog ez a romlás még tartani?:(


ápr. 13. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem áll meg, legalábbis nekem nem állt meg. Igaz távolra javult 30 után, de közelre romlott.
ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az folyamatosan romlik,csak lassan.
ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, távolra látok rosszul, azt elfelejtettem beleírni.
ápr. 13. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is ez van, mínusz 5-ös a szemem kamaszkorom óta, de most mintha romlott volna.


Lehet számítógépezéstől, mobilozástól is. A szemizmok nagyon be vannak feszítve, így nehezebben fókuszálsz vissza távolra. Hányas a szemed?

ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11 éves koromban lettem szemüveges -2 alatti értékkel, a huszas éveimben romlott rohamosabban a szemem, közben pedig a huszas éveim alatt rászoktam UV-szűrő lencsékre, 31 évesen -4 alá kerültek, 2019-2023 között sajnos eltelt 4 év, emiatt nagyon féltem, ellenben így 34 év felett már nem romlott rá annyit és ráadásul a cilinderem még meg is szűnt. Tehát nálam a rohamos romlás visszafordult. Most pedig céges hozzájárulás miatt kék-szűrést is kellett kérnem, de ezt rettentő hülyeségnek tartom és ráadásul - rosszul átadott információkból adódó - adminisztrációs hibák miatt meg sem kaptam a támogatást. Éppenséggel rettenetesen ideges vagyok ezért.
ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!