Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30 éves korban, hirtelen...

30 éves korban, hirtelen memória zavar, (főleg rövidtávú) szókincs romlás, nagyfokú szétszórtság, értelmetlen dolgokról való beszélés, mi lehet az oka? illetve kell e orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
három hónappal ezelőtt volt egy munkahelyi erős rosszul létem,nagyon erős hirtelen egy ponton fellépő fejfájás,több mint fél órán keresztül le volt zsibbadva az egyik felem,nem tudtam megmondani hány éves vagyok,nem lehetett érteni amit beszélek,és folyamatosan remegtem és erős zsibbadást éreztem sok helyen,jobb oldalamon főleg,és nagyon zavaró volt,hogy zsibbadok..plmintha nem lenne lábam,mert nem éreztem)hivtunk mentőt..de aztán egy idő mulva jobban lettem,csinltam pár vizsgálatot,(azok jók lettek(vércukor,vérnyomás,meg szivritmus mérés,vagy nem tudom mi a neve)két dologra gondoltak,(elvileg)az agyvérzésre,meg a szivinfarktusra)de ezek nem voltak,nem is volt kötelező bemenni a kórházba,az is közre jtszik,ők be akartak vinni..de én addigra már jobban lettem,és nem mentem) ez pár hónapja volt,és nem tudom hogy van összefüggés,de most megnem emlékszem dolgokra..nagyon furán is érzem magam)akkor ezzel nem mentem el dokihoz.(tudome l kellett volna..biztos ami biztos..de nem mentem azóta sem,de a mostani állapot nagyon zavar

2013. júl. 21. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
valami agyi cucc ért az tuti,és ki kellett volna vizsgálni...tökmindegy mennyire vagy jobban. ez nem játék. ismim most kapott agyvérzést és emlékszik ránk meg mindenre viszont elfelejtette az összes nyelvet amit tudott, magyarul se jutnak eszébe szavak és le is bénult, most tanul mozogni... örülj h csak ennyit kaptál.ugyhogy ha akkor nem mentél akkor most el kéne...
2013. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Stroke tüneteket produkáltál.Ezzel 3 órán belül korházba kell kerülni és ellátást kapni, mert maradandó károsodás, halál lehet a vége.Ez az agyi érkatasztrófa a rák és a szívbetegségek után a harmadik vezető halálok, mi több, a leggyakoribb tartós mozgáskorlátozottságot okozó betegség.

Nagy mázlid volt, hogy így megúsztad. Mindenképpen ki kellene vizsgáltatnod Magad.Előzd meg, hogy még rosszabb legyen az állapotod.

A memóriád, az állapotod javítására, a megelőzésre mindenképpen javasolnám pár gyógynövény fogyasztását, amik már bizonyítottak hasonló esetekben is.Ezek akár a gyógyszerek mellett is fogyaszhatók (pl minőségi orvosi aloe;a ginkgó biloba,fo-ti,reishi, Schisandra kombinációja, fokhagyma).Van egy rövid jó videó interjú is ezek jótékony hatásáról ilyen esetben.

Imeretségi körömben is tapasztaltuk a kedvező hatásukat az Alzheimer-kór az időskori elbutulásnál (demencia). Jobbulást!

2013. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek tényleg nagyon ijesztőek és elsősorban agyi keringési zavarra utalnak! Ha a tünetek rövid idő alatt megszűnnek, az a későbbi szélütés előjele, TIA-nak nevezik (olyan, mint az infarktust megelőző angina). Ilyen fiatalon szerintem még agydaganat tünetei is hasonlóak lehetnek! Én mindenképpen kivizsgálást javaslok!
2013. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, mi lett veled azóta?
2015. szept. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!