Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a cilinderes szemuveget...

Ha a cilinderes szemuveget nem tudom megszokni, akkor nem baj ha csinaltatok a szemuvegbe cilinder nelkuli lencset? Mas is volt mar igy?

Figyelt kérdés

ápr. 21. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A szemed cilinderes, nem a szemüveg. Asztigmatizmus a tudományos neve.
ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is cilinderes, és semmi problémám nem volt vele. Nem véletlenül írnak fel ilyet, de valami nem okés, az biztos. A helyedben én visszamennék, vagy ahol voltam, vagy egy másik helyre és újra megnézetném a szememet és a szemüvegemet.
ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen,de az elozo szemuveggel jol lattam es egzik oldalon se volt cilinder. A dioptria nem valtozott de tettek cilindert mindket oldalra. A regi szemuveggel most is jol latok, ezzel nem. Szedulok, osszemosodik. ket hete szr
ápr. 21. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:

A pirosat nyomó semmit nem tud erről?!

Asztigmarizmus egy fénytörési hiba. A "cilinderes szemüveg" ezt korrigálja. Sajnálom, ha nem érted. A szemed cilinderes.

ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4. Ha nem lát vele, akkor nem valószínű ,hogy cilinder kell neki és van ilyen problémája. Lehet inkább te nem értesz hozzá. Kérdező ,menj el egy masik orvoshoz és nézesd me újra.
ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, de az orvos/szemvizsgáló a táblán, illetve a gépi mérés alapján úgy látta, hogy cylinderel jobban látsz, igaz?

Ettől függetlenül, lehet, hogy valamiért nem bírod megszokni. Bajod nem lesz tőle, ha nem cylinderes lencsét készíttetsz a szemüvegedbe, max nem, látsz olyan tökéletesen. De itt az a fontos, hogy te jól érezd magad a korrekcióddal. Ettől függetlenül beméretheted a szemüveged egy másik látszerésszel, vagy a szemészeten, hogy jól készítették-e el a csiszolást. Mert ők is hibázhattak és lehet, hogy ezért zavar.

Egy ex-látszerész

ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fordítva vagyok. Erős cylinder van mindkét oldalon, ha ez nincs rajta, homályosan látok közelre-távolra is. Cylinderrel pedig teljesen éles minden.
ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!