Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet hogy kell kontaktlencse?

Lehet hogy kell kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Sportlövész vagyok és kb 9 hónapja elkezdett romlani q bal szemem (jobb szemmel célzok, azt "használom" többet). Eleinte kicsit de mostmár a 2.5-3 méterre lévő dolgokat is homályosan látom azzal a szemmel.

Tegnap előtt voltam országos Diákolimpián, ahol már a jobb szemem is kezdett eléggé elhomályododni, így át edzőm elkúldött szemészetre. Ha mindkét szemmel nézek egyszerre, akkor tisztán látok,bár az iskolában a hátsó sorokból sokszor kell hunyorognom, gondolom az agyam a jobbik szem képét vetítí és mivel a bal rossz, sokkal jobban erőlteti a másikat és az is romlik kicsit.

Jövő héten megyek megnézetni a szememet, szerintem fog kelleni szemüveg, mert már eléggé zavar és a bal szemem látása az utóbbi hónapokban nagyot romlott, viszont ezt az optikai tudja a legjobban hogy mi kell. Én inkább kontaktlencsét szeretnék majd.

Mit gondoltok? Akinek van kontaktlencséje, milyen? Nehéz elsőre megtanulni? Tippek? Jobb mint a szemüveg? Árarányban milyen típusú érné meg? Mennyire zavaró, vagy ellenkezőleg?

Akinek van tapasztalata légyszi írja le :)


16/L



máj. 12. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve, hogy az optikában/szemészeten a vizsgálat után (ha kontaktlencse), hogy zajlik az illesztés? Mit kell csinálni? Milyen a betanítás? Milyen hosszú lehet?

(Szekszárdra mennénk, de általábanvezek hogy mennek)

máj. 12. 14:23
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem nehéz megtanulni. Tipp nincs, neked kell kitapasztalni. Nem mindenki bírja és nem is mindenkinek javasolt. A jobb mint a szemüveg is ezért értelmezhetetlen, van, akinek jobb, van, akinek nem. Az illesztés az, amikor azn

optometrista beteszi a lencsét, aztán kiszedi, majd elmagyarazza neked ezt hogy kell csinálni. Hogy meddig tart, az megint egyéni, de nagy eséllyel nem fognak 10 percnél többet rád szánni. Árban kinek mi éri meg, meghát mi az, amit a te szemedre javasolnak

máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
23%
Egyértelműen jobb, mint a szemüveg. Nekem olyan van, amiben aludni is lehet, havonta egyszer veszem csak ki, amikor cserélem. Közel olyan így az életminőségem, mintha jól látnék. Már lassan 20 éve használom ezt a fajta kontaktlencsét.
máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elmondásod alapján nagyjából 0,5 dioptriás szemüveg kellhet neked, ami nagyon gyenge.

Így ezt szinte kizárólag a sportlövészet alatt kell majd hordanod.

Nem nagy ügy, de lehet oda praktikusabb a lencse, így neked valami egyszerűbb is elég, nem kell olyan, amiben aludni is lehet.

máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló


Valószínűleg igazad van, kíváncsi vagyok mit fognak mondani, mert nagyon zavaró, hogy bal szemmel nem látok. A múltkor éjjel utaztunk haza és hátulról az anyósülés fejtámlája kitakarta a jobb szemem és csak a fények foltjait láttam.

Köszönöm a választ:)

máj. 12. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más. Próbáld ki és meglátod tetszik-e. A lágy lencsék kis mértékű látáshiba korrekciójánál működnek a legjobban, de még úgy is érdemes kísérletezni a márkákkal, hogy melyik a legjobb látásérzetre és komfortra.


Ha a lágy lencse nem válik be, de ragaszkodsz a kontaktlencséhez, akkor meg lehet még próbálkozni kemény lencsékkel is. Ez egy következő lépcső tudatosabb kontaktlencsézőknek, de tudj róla, hogy ilyen lehetőség is van. Sajnos sok optikus nem beszél erről vagy elavult megoldásnak állítja be.

máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!