Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes kontaktlencse...

Cilinderes kontaktlencse helyett milyen sima dioptriás lencse kell?

Figyelt kérdés

Konkrétan ami lencsét hordok:

J: -0,25 dioptriás; -0,75 -ös cilinder 150°-os axis.

B: -0,25 dioptriás; -0,75 -ös cilinder 60°-os axis.


Olvasgattam itt, hogy ilyen "pici" cilinderrel rendelkező lencsét még úgy ahogy lehet helyettesíteni ideiglenesen sima dioptriás lencsével.

Nem állandóra kellene, csak színesben nem találtam cilinderest és ha már páran írták, hogy lehetséges ez, akkor gondoltam miért is ne dioptriával vegyek színes lencsét. (Legalább jobban látok, míg rajtam van.)

Valamelyik komment alapján úgy jött le, hogy jelen esetben a -0,25-ös dioptriát -0,75-ös cilinderrel, egy -1,00-ással tudom helyettesíteni.

Jól értettem?



máj. 22. 20:10
 1/6 Rakott karfiol ***** válasza:

Nem jól értetted. A cilinder lebutítva azt jelenti, hogy a te -0.25 dioptriádat jobb szemen 0.75-el elforgatják 150°-ban. Ott lesz éles a látás.

Így -0.25 az alapdioptria.

máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor -0.25-öst kellene vennem? Vagy -0.75-öst?
máj. 22. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
-0.25 kell -0.75 ös cilinderrel. Ilyet a tescoba nem kapsz. Optikába se azonnal. Elmész Optikába, kiválasztod a keretet, az optika elküldi a gyárba az adatokat, ott legyartják és küldik vissza, majd belecsiszolják a keretbe. 2 hét kb.
máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod helyettesíteni a cilindert semmivel. A 0,75 meg nem kicsi cilinder. :)
máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi. Szemüveglencsére értettem. Kontaktlencse valahogy elkerülte a figyelmem. De akkor sem helyettesíthető. Ezeket az adatokat add meg amikor rendelsz
máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sima lencsénél nyilván ezeket adom meg, csak színes cilinderes lencsét nem igazán lehet kapni.
máj. 23. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!