Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sokat netezem és homályosan...

Sokat netezem és homályosan látok azóta. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
és már a fejem is fáj,nem akarok szemüveget,de már kb.25 méternél homályos a látásom és bekönnyezik a szemem,azt ne írd hogy kevesebbet netezzem,már a képernyő fényerejéből is le vettem
2008. jan. 11. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kapcsold ki a monitort ha netezel... más lehetőség nincs, ennél csak rosszabb lesz, talán ha egy ideig hanyagolnád a számítógépet, még talán helyrejön. ha ez nem tart sok ideje, csak néhány napja, akkor akár pár nap szünettel helyre lehet hozni. nemhiába mondják hogy nem szabad 6 óránál többet gépezni egy nap... elmehetsz szemészhez, de valszeg ugyanezeket fogja mondani, nekem is ezt mondta.

nem véletlenül ábrázolják az informatikusokat mindig bazi nagy szemüvekkel...a képernyő fényerejéből levennipedig sajna édeskevés.

2008. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hiába nem akarsz,muszáj lesz a szemüveg.Lehet direkt olyat kérni,ami netezéshez jó. Így nem fog tovább romlani, ráadásul már nagyon jó kereteket lehet kapni,lehet,h jól is fog állni neked.:-)
2008. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor elkell menni szem orvoshoz vagy a kontrass-t(színt)lekell venni!Ne olyan erős legyen a szín
2008. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

"Szervezet egyetlen részét se szabad aránytalanul és tartósan dolgoztatni." ( Selye János prof. írásából )

Ha már a fejed is fáj, szerintem komolyan kell venni a dolgot és utánanézni nincs-e szervi elváltozás a fejfájás mögött...szerintem sürgősen pihentetned kellene magad. (Nekem sajnos van gond az agyalapi mirigy működésemmel, nem is tudok sokáig netezni..)Nem akarlak megijeszteni..de utánanézhetsz itt tüneteknek [link]

2008. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tartsd be azt, ami elvileg a munkahelyen is kötelező: óránként 10 perc szünet. Közben távolra nézz, vagy csukd be a szemed.

Ezen kívül Visine szemcsepp. Néhány óráig ki kell tartania, addig ne ismételd.

2008. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ennyi eszed van, szétb*szod a szemed, aztán meg halálra erőlteted..szemüveg a megoldás
2009. márc. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!