Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet aludni kontaktlencsében?

Lehet aludni kontaktlencsében?

Figyelt kérdés
olyan irtak fel amit este ki kell venni, viszont délutáni alvás szabad??
2009. jan. 16. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A márkától függ... nézz szét a márka honlapján. Amúgy nekem is beszokott jönni egy délutáni szundi de, utána kiveszem és megmosom majd úgy teszem vissza. :)
2009. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg csak a 24 órás lencsében szabad aludni, de én 15 éve hordok lencsét, és rendszeresen aludtam benne egy-két órákat. Az én szememnek nem lett tőle baja (épp most nyáron voltam komlpett szemvizsgálaton), de legyél okosabb, mint én. Tényleg semmi perc kivenni, ha aludni akarsz, én nagyon nehezen, de rászoktattam magam, hogy kiveszem.
2009. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Kontaklencsében nem lehet aludni, csak pizsiben. Én nem férek bele egy kontaklencsébe!!


:)))))


De tényleg csak akkor szabad éjjel bent hagyni, ha olyan típus..nem márkafüggő, hanem , hogy milyen pl 24 órás.

Amúgy jobb ha kiveszed, mert nekem egyszer nagyon hátracsúszott. Az álmodat amúgy kontaklencse nélkül is tisztán látod.

2009. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
3 éve használok lencsét. Többször elaludtam vele 1-2 órát, 3x teljes éjszakát aludtam át és ébredéskor mindig nagyon rossz volt a szememnek. Olyan nehéz érzés volt a szemgolyómnak. Be is vörösödött olyankor, arról nem is beszélve, hogy talán alvás közben nem termelődik úgy a könny, vagy csak azért mert nem nedvesíti a pislogás, de az én tapasztalatom szerint teljesen kiszárad a lencse. Ilyenkor nehezebb kivenni is, ezért gyötröd a szemeidet. Nem hiszem, hogy egyébként ártana, de a kiszáradás miatti macera biztosan nem tesz jót a szemednek. Jobban jársz, ha rászánod alvás előtt azt a pár másodpercet.
2009. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vav22 ***** válasza:
1-2 órát lehet vele aludni, de teljes éjszakát csak a night & day lencsékkel. Ismerek olyan embert, aki véletlenül elaludt a kontaktlencséjében és úgy rászáradt, hogy reggelre a szaruhártyáját is tépte ahogy kivette. Na azóta nem hordhat lencsét. Velem is előfordult talán csak egyszer, hogy bent maradt véletlenül éjjelre, csak a szerencsén múlott, hogy nehézkesen,de simán kijött... Vigyázni kell ezzel...
2009. jan. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem ajánlott...nem is egészséges. kiszárad tőle a szem
2009. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!