Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem lehet a kontaktlencs...

Miért nem lehet a kontaktlencsében aludni?

Figyelt kérdés
Mármint éjszakára természetesen kiveszem,nem erre gondolok. Hanem pl elkezdek tévézni és elalszom a lencsében mondjuk egy fél órát. Mert a szemész asszisztens azt mondta mindenképp vegyem ki még ha délutáni sziesztáról is van szó. De mégis mit okozhat ha nem szedem ki csak éjszakára? Vagy ez is olyan mint az 1 hónapnál tovább egy nappal sem szabad hordani?
2010. júl. 14. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha csukva van a szemed, nem termelődik könny, így a kontaktlencse olyan mértékben kiszáradhat, hogy rátapad a szemgolyódra, és lehet nem lenne egyszerű kivenni. Meg nem egészséges, mert nem kap oxigént.
2010. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

háát,van olyan lencse is ha jol tudom amiben lehet aludni.

Én sajnos elcsesztem a szememet a kontaktlencsével,mert amikor még eljártam kocsmázni,inni,sokszor nem volt annyi önuralmam, ki venni már a lencsét mikor haza értem,és vele aludtam.

Nekem elég sebhelyes lett,de persze ez csak a szemészek műszerével látható.Inkább hegeknek mondanám őket.

Elég érzékeny lett a szemem.Festeni pl nem is festhetem már.

2010. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
huhh, hát olyat tuti nem fogok csinálni, hogy éjszakára bent hagyom,csak van olyan hogy hazamegyek pihizek kicsit és még utána megyek tovább. S ha beleteszem a lencsét a tisztítófolyadékba,akkor abba benne kell lennie több órát mielőtt visszatenném a szemembe.
2010. júl. 14. 13:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
igen amugy azota elég kevés könnyem termelődik..
2010. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hm azt nem is tudtam hogy benne kell lennie előtte ennyi ideig.
2010. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amikor voltam a szemész dokinál azt mondta az asszisztens, hogy vannak a folyadékban olyan anyagok ami árthat a szemnek s csak több óra tisztitás, ázás után szívódik fel a lencséről. Csak már nem emlékszem pontosan hány órát mondott.
2010. júl. 14. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első leggyakoribb hiba - és mint ilyen a legtöbb probléma okozója – a lencse túlhordása. Ez az eset a nyilvánvalóbb, hiszen időnként előfordul, hogy valaki a havonta cserélendő lencsét másfél-két hónapig is viseli. Ne tegye!


Az idő múlásával a lencsék oxigénáteresztő pórusai eltömődnek, így a szem oxigénellátása csökken. Az oxigénhiányos állapotba kerülő szemben pedig megjelennek a csak mikroszkóppal látható ereződések az egyébként érmentes szaruhártyában.


A túlhordás másik, talán kevésbé ismert oka, amikor az ajánlott napi viselési időt lépik túl. Az általában ajánlott 10-12 órás viselet helyett ilyenkor gyakran 16-18 órán át van bent a lencse. Ilyen esetben a hagyományos lencsék helyett mindenképpen az ún. "lélegző" szilikon-hidrogél alapú lencsék alkalmazása javasolt. Ezek a hagyományos lencsékhez képest akár 5-6-szor több oxigént engednek át magukon a szem számára, így a napi viseleti időt nem kell korlátozni.


Ezek a lencsék akár még alvás közben is fennhagyhatók, de a kontaktlencsével történő alvással vigyázzunk! Túl azon, hogy erre nem minden lencse alkalmas, nagy lehet az eltérés a viselők szemének oxigénigényében is. Csak abban az esetben aludjunk a lencsében, ha azt a szakember is jóváhagyta!

2010. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
aha most már értem.valahol utána kéne nézni mennyi idő ez pontosan.vagy vissza kérdezni.
2010. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
vagy esetleg ilyen áteresztőset kellene megkérdezni
2010. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem nem volt jó a jobb szememnek az első lencse, ezért 2 hét múlva kaptam egy másikat de mivel a balnak jó volt ezért azon maradt az első. Kérdeztem a dokitól,hogy már most a bal lassan egy hónapos lesz,de új lencsém még nincs akkor most nem hordhatom a lencsét vagy mit csináljak. Erre ő halkan megjegyezte, hogy hordjam nyugodtan,mert a gyártók belekalkulálnak még pár hetet, hogy ne legyen gond. Sőt van olyan ismerőse aki 2 hónapig is hordja a havit és nincs problémája,csak ezt nem szokták hangoztatni mert akkor mindenki így csinálná... Szóval ezért gondoltam hátha ez az alvásos dolog is ilyen.
2010. júl. 14. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!