Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik rontja jobban a szemet,...

Melyik rontja jobban a szemet, ha este villanyfénynél, vagy sötétben netezek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Egyik sem rontja igazán, viszont a maszturbálástól hosszú távon megvakulhatsz.
2010. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ez nem csak hülyeség??
2010. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem, én pl. már alig látom a betűket.
2010. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
jó de ez csak nem a hokizástól van..
2010. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de hogy jön ide a maszti? Nekem az rontja jobban a szememet ha sötétben netezek, ezért mindig be van kapcsolva az éjjeli lámpa vagy a tv, már ennyi fény is elég ahhoz, hogy ne vakitson annyira a sz.gép fénye. Hallottam már speciális számitógép szemüvegről, van valamilyen tapasztalata ezzel kapcs. valakinek?
2010. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel a szem alapvetően a fény érzékelésére kialakult érzékszerv, ezért a fény szemlélése magában nem rontja, mint ahogy a sötétben való nézelődés se,arra kell vigyázni, hogy ne használj olyan monitort, ami a 75-ös képfrissítési frekvenciát nem bírja-( A lcd- monitor fix, 60 hz, az oké.)

__akkor villog, mégha nem is látod, káros.

Amit bír, arra fel kell tenni. Pl. 85-100 Hz.

A gammát nem kell följebb tolni, mint ami ahhoz amit csinálsz kellemes , és elég.

A kislámpa a klaviatúrára jó, meg a szem megpihen a tárgyak kontúrjain.

Szemnedvesítő mükönny,, és10 percenként fél perc csukott szem javasolt aki sokáig bámulja, mert elfelejtünk pislogni közben, főleg, ha érdekes a cucc amit nézünk.

2010. dec. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja a SZEMüVEGRE irom, régen olyan monitor volt, ami ütős zöld színnel nyomta az arcodba a DOS-T, +állítólag sugárzott, uv-zett és egyéb.

Akkor volt szemüveg amit Monixnak hívtak valaki kva tollas lett tőle, de én nem sültem le a monitortól az orromon se. De ártani nem ártott.

2010. dec. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

SZÍVESEN,VAZZE!

vagy már tényleg vak a sok fszveréstől és nem bírja leírni h. köszönöm.

2010. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!