Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak ha a mamám...

Mit csináljak ha a mamám szeme szürkehályogos? és nem akarja megműteni?

Figyelt kérdés
a mamám szeme szürkehályogos és nem akarja megműtetni mert fél hogy meghal vagy nem bírja ki.
2010. dec. 27. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
ezt a műtétet kb futószalagon csinálják, beszéljen az orvosával
2010. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Egyen rengeteg fekete áfonya-kivonatot,vagy Lutein tablettát,ez lelassítja a romlás ütemét.Ha jól tudom,akkor ajánlott a műtét,ha már jól kifejlődött a hályog.
2010. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen műtétnél még csak el sem altatják. Mert kb időseknél az lenne a legnagyobb kockázata, hogy nem ébred fel. De nincs altatás se.

Egy ilyen műtét kb. 15 perc, és futószalagon megy tényleg:D Láttam párat a nyáron:) Kérd meg, hogy a kedvedéért menjen el orvoshoz. Csak beszéljen vele. Mondja el, hogy mitől fél, hátha az orvos meg tudja nyugtatni:)

2010. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

csak a mamám alig tud menni meg fullad és nem tud elmenni az

orvoshoz

2010. dec. 27. 11:56
 5/10 anonim válasza:
Akkor a jelek szerint nagyobb gondjai is vannak, mint a szürkehályog. Előbb azokra kellene megoldást találni.
2010. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

őőőő................

mondok hasznos információkat:

szívbeteg....

májbeteg.....

nehezen megy.....

alig lát.....

és a korát mondom

64 éves

Születési idő: 1946. november 18.

2010. dec. 30. 15:42
 7/10 anonim válasza:
Értem. De amíg egészséges szív és máj nélkül hosszú távon nem lehet élni, szem nélkül meg azért mégiscsak, ezért írtam, hogy a többi problémára kellene valami megoldást találni.
2010. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na de akkor most mi van?

mit csináljon ha nem akarja megműteni?

kérek egy konkrét jó és szépen kifejező választ!

már bocsi csak sajnálom mamát mert egyre rosszabb!

:(

2010. dec. 31. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem műtteti meg a szemét, akkor nem fog látni. 80 éves nénik másnap reggel már mentek haza és azt mondták, hogy jobban látnak mint előtte bármikor. Szép szóval próbáld meg rávenni, hogy megnézze egy szakorvos.
2011. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 66 éves vagyok, és tavaly májusban csinálták meg a szemműtétet, szürkehályogra. Valóban úgy van, ahogy az előző leírta, 15 percig tart, gyakorlatilag semmit sem érzel, és a műtét után már mehetsz is haza. Előtte laborra, tüdőröntgenre, és belgyógyászatra kell menni. De mindezek előtt, a műtétet végző szemész megvizsgált, hogy szükséges e a műtét, és a szemem milyen állapotban van.

Szal elég sok járkálással jár együtt a dolog. Most január 23.-án csinálják a másik szememre. A hatása egyenesen csodálatos. Én a 4 dioptriás szemüvegem raktam le. Egyáltalán nincs szükségem rá, sem közel, sem távollátáshoz.

2011. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!