Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány órát gépezel naponta?...

Hány órát gépezel naponta? (akár szórakozás képp, akár munka ként) Szemüveges vagy? Ha igen hanyas a lencse?

Figyelt kérdés

Boldog újévet !


köszönöm a válaszokat ... 12/F


2010. dec. 31. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1-2 órát, nincs szemüvegem, de kellene, hamarosan csináltatok. De nem a gépezés miatt kell, hanem vezetéshez. Közelre jól látok. Nem hiszem, hogy gépezés miatt romlott volna a szemem, kicsiként nem láttam a táblát a hátsó padból, pedig akkor még nem volt gépünk.


Amikor még játékra is használtam a gépet, persze 8-10 órát is ott ültem, de ma már munka és háztartás mellett nincs erre idő. (mindenkinek javaslom, vegyen részt a létező összes LAN partin, játsszon végig minden pályát, amit szeretne, mert később nem lesz rá ideje :S)


23/L

2010. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a gépezéstől romlik a szemed.

Én úgy lettem szemcsis, hogy napi egy órát SEM gépeztem, most leginkább hétvégén szoktam.. és -3-as szemek.

2010. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

aha ... csak nekem nem tudom miért romlott a szemem :(

(mondjuk amikor megkaptam már akkor sem volt tökéletes ... lehet ,hogy azért ,mert [így] nem láttam tisztán vele)


én napi kb. 2 h :(

2010. dec. 31. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi 16 órát biztos, hogy itt ülök. Csak aludni kelek fel innen, az 8-10 óra kb.

A mostani számitógépek már egyáltalán nem rontják a szemet. Főleg a laptop meg az LCd kijelzősök nem vibrálnak ezáltal nem romlik a szem.

Régen az asztali előtt éveket ültem de nem romlott a szemem. Aztán megvettem a notebookot és valamelyest rosszabb lett a látásom. De a doki szerint ugyanolyan mint volt.

Nekem van szemüvegem de nem használom, mert anélkül sem romlik a szemem még igy se hogy majdnem egész nap a gép előtt ülök. És nem egy méterről, hanem sokkal közelebbről nézem.

2010. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

sokat, nagyon sokat, a szemem tökéletes , a családban is mindenkinek, kivéve a bátyámnak, de ő koraszülött...


olyan Délben ide ülök gépezek 3-ig , akkor más jön , és 8 körülide ülök még, addig, amíg le nem fekszem aludni

2010. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az ediggi válaszokat :)
2010. dec. 31. 13:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Úgy három órát! + a munka!

Nem vagyok szemüveges!

Neked is Boldog új évet!!!

2010. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is nemrég még 16 órát gépeztem. Mivel észrevettem, hogy sokat romlott a szemem, azonnal abbahagytam ezt, és nagyon rövid időre jövök gépezni. Nemsokára orvoshoz is megyek, hogy meglássam, mennyire rossz a szemem.
2011. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem a géptől volt! Vagy valami iszonyat rossz minőségű őskövületet használsz.
2011. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát LG a monitor (a LCD azt jelent ,h vékony ? xD de nem tudom ) 2007-es :D
2011. jan. 2. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!