Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol lehet kapni kontaktlencséh...

Hol lehet kapni kontaktlencséhez "kivevő" eszközt kapni? Lehet egyátalán Magyarországon? Nekem másfél hónapja van, de brutális ahogy ki kell bányásznom a szememből.

Figyelt kérdés

Ezen a videón láttam:

http://www.youtube.com/watch?v=_MexyWKYYXY&feature=related


2011. jan. 7. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézz be a környék egyik városának optikájába, ha ott tudnak rendelni, neked is lesz ilyened és használhatod. :)


Egyébként nekem is van kontaktlencsém és rettenetesen ügyetlen vagyok, mindemellett fiú is (nem szoktuk festeni a szemünket, benne turkálni, stb. :D). Mikor megkaptam a kontaktlencsémet, akkor néha kiesett, nem tudtam kivenni és kész szenvedés volt betenni, mostanra már kitapasztaltam, hogy hogy érdemes.


Tényleg ne aggódj ezen, hogy nem megy be/jön ki a lencse, mert csak gyakorlás kérdése. Ha sokat turkálsz a szemedben, akkor szerezz be szemcseppet, ami csökkentheti/elmulaszthatja a gyuladást. Próbáld úgy, hogy a tenyered a szemed felé fordítod, majd a kezed felfordítod (tehát az 5 ujjad lelóg). Ez után a 3. ujjaddal próbáld meg a szempilláidat megnyomni úgy, hogy közben a szemhéjad feltolod. Ha ezzel megvagy, akkor a másik kezednek az ujjaival OLDALRÓL közelíts (így kevésbé pislantasz rá) és próbáld meg lehúzni róla, mintha hajszál lenne, ha így nem megy, akkor próbáld picit megnyomni a lencsét, hogy levegő menjen alá, elváljon a szemedtől és kijön. :) Egyébként ha tényleg nem tudod valamikor kiszedni, akkor próbáld kimosni vízzel, bár ez a szilikon-hidrogéles lencséket tönkreteszi, de ha 1 naposat használsz, akkor nincs vesztenivalód. :)


Gondolkozhatsz azon is, hogy veszel havi, féléves, éves lencsét, amit nem kell ki és beveszegetni naponta.


Remélem valamit tudtam segíteni és ha van kérdésed, írj, szívesen válaszolok! :)


20/F

2011. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyit írtál. Elmagyarázták az optikában, hogy kell betenni meg kivenni, de én ma azt mondtam feladom. Teljesen el vagyok keseredve. Nem tudom betenni és kivenni sem (1 hete van meg) ezalatt 1x sikerült, de szerintem betenni is azért tudtam, mert szabály szerűen belenyomtam a szemembe, kivenni meg már szinte szétnyomtam a szemgolyóm. Hiába magyarázták el, és hiába csinálom úgy, akkor sem megy. Kivenni még oké, mert kibányászom, de betenni nem birom, mert a szemhélyam annyira erős, hogy hiába fogom le, akkor is összecsukódik.

Nem tudod véletlenül, hogy ez lencse függő-e? Úgy értem, hogy nincs kissebb lencse ami bemegy vagy nem tudom.

2011. jan. 9. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen gondjaim voltak, hogy nem igazán tudtam változtatni rajta és volt, hogy "nagyobb" lencsét kaptam, annak talán nagyobb volt a görbülete és így jobban elterült a szememen. Könnyebb volt jóval felrakni, de ezt kivenni volt nehezebb, mikor beraktam, nem tudtam kivenni az optikában, úgy segített az optikus, úgyhogy ez sem a legjobb megoldás. :S Nekem is már végképp nem tudtak mit csinálni és azért adták ezt.


Egyébként nagyon figyelj arra is, hogy hogyan illeszted rá, hogy szemből "pattintod" bele, vagy oldalról csúsztatod. Már amióta használok azt is megfigyeltem, hogy az is számít, melyik szemhéjadat engeded el előbb, van úgy, hogyha a felsőt, akkor szúrni fog és kiesik, vagy ki kell vennem a lencsét. :(


Nekem tényleg nincs türelmem semmihez, nem is vagyok ügyes, de akartam és mára már megtanultam használni. A legtöbb optikában segítenek készségesen, hogyha gondod van, szánj rá egy kis időt (én is ültem optikában 2-3 órát, nem szégyen, hanem elszánt vagy :)) és segítenek. Ha szeretnéd, úgyis menni fog.


Ha bármiben tudok még, szívesen segítek!


20/F

2011. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokat írsz, meg segítesz. Sikerült ma is betenni, ez már a második alkalom :)
2011. jan. 10. 16:17
 5/9 A kérdező kommentje:

Elég furcsán fogalmaztam. Szóval már a második alkalommal sikerült ki be tennem, mióta beszélünk :)

Ha már ilyen aranyosan felajánlottad, hogy kérdezzek nyugodtan, akkor megteszem. Szerinted netről rendelni lencsét hülyeség?

2011. jan. 10. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:

A netről való rendelésről nem igazán tudok nyilatkozni, én még nem rendeltem sohasem. :(


Néztem már online lencseboltot és azt tudom, hogy ugye mikor vetted a lencsédet, akkor volt ilyen kis kagyló szerű tartója, azon rajta van a dioptria, a görbület és ilyen szakszerű jelölések, és az ilyen oldalon ezeket kell megadni. Szerintem ha rendelsz, ezeket kell beírni, de sajnos én még nem próbáltam.


Gondolkodok én is ezen, hogy rendelni kellene, én ma vettem 4500 forintért egy pár 30 alkalmas lencsét. Utána kell számolni, hogy postaköltséggel és online árral megéri-e rendelni. Illetve ha rendelsz, ne várd meg azt, hogy a 30 alkalom környékén járj, kb. a 20. nap felé rendelj, így ha késik a lencse kiszállítása sem adódnak gondok.


Örömmel hallom, hogy ügyesedsz lencsehasználat terén! Gondold el, én mikor megkaptam ilyen pár óra hossza alatt tettem be a szemembe, tényleg ciki, de most megtanultam és kb. 1 év után ilyen fél perc alatt berakom mindkét szemembe már. Tényleg csak gyakorlás kérdése, de az idő múlásával sem szabad "lazának" lenni, mindig moss kezet, ha tükör előtt rakod és ott a lefolyó, akkor teríts oda egy törölközőt, mindig mártsd be folyadékba, esetleg ha berakod és szúrja a szemed, akkor cseppents egy cseppet a lencse "belsejébe" és úgy tedd fel. A "sok" folyadék hatására kicsit fura lesz, mintha sírnál, de kellemesebb és nem szúr.


20/F

2011. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
cseppents egy cseppet - itt arra gondoltam, hogy szemcseppet cseppents bele :D
2011. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült ma is :) Köszönöm, hogy ennyit írtál, meg segítettél, nagyon sok lelki erőt is adott a dologhoz, mert már szinte teljesen feladtam :)
2011. jan. 11. 18:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy sikerül! :D Anno én karácsonyra kértem, hát még újévre se sikerült magamtól betenni, annyira mérges voltam, hogy jaj, jön az újév és itt szerencsétlenkedek.. :D Hát suliidőben is néha beraktam este és csepegtettem rá, úgy aludtam el (kb. 1 hétig), hogy másnap úgy mehessek suliba... Én is néha a feladás szélén voltam, de csak megtanultam.


Egyébként ezt nem fogod "elfelejteni", hogy megtanultad berakni, nekem sem volt most kb. fél évig, és ugyanúgy be tudom tenni és kivenni, mint amikor utoljára használtam.


Ha netán lenne még valami, amiben tudok segíteni, írj! :)

2011. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!