Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon rossz a szemem (-7...

Nagyon rossz a szemem (-7 diopria). Hogy lehetne javítani rajta? Milyen szemtornát csináljak?

Figyelt kérdés

Kipróbálnám a Bates-féle szemtornát, de az a baj, hogy szemüveg nélkül nem tudok lenni (az utcára se tudok kimenni nélküle) és ez a módszer csak akkor hatásos, ha egyáltalán nem hordom a szemüveget, különben visszaáll a szemem..

Valami más javaslat esetleg?

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna mondani valamit!


2011. jan. 10. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Használhatod a Bates tornát a következő módon: mindig legalább 1-1,5 fokkal gyengébb szemüveget használva. A szemizmokat az lustítja el, hogy szinte sose kell megmoccanniuk. Ha egy kicsit gyengébb a szemüveg, akkor már elkezded használni az izmokat és javulni is fog a látásod.
2011. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

A gyengébb szemüveget akkor állandóan hordanom kell?

2011. jan. 10. 01:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, addig amíg nem javul annyira a szemed, hogy gyengébbet használhass, vagy elhagyhasd teljesen.
2011. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Vagy lézeres szemműtét, bár annak vannak kockázatai..
2011. jan. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már én is gondolkodtam a műtéten...

Milyen kockázatai lehetnek?

2011. jan. 10. 02:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Romlik a szemed folyamatosan?

Nekem romlott, mindig ha új szemüveget veszek, pár hónap alatt hozzáromlik a szemem, és még tovább, kb 0.5-1 dioptriával rosszabb lesz mint a lencse, és ott megáll. Amíg nem veszek új, erősebb szemüveget, addig ott marad. A mostani szemüvegem 4 éve van meg, 3.5-4-es, a szemem 4-4.5 körül lehet. Kicsit rosszul látok vele, főleg éjjel, de azóta nem romlott tovább. Tehát a gyengébb üveg jó tipp, ha javítani nem is tud rajta, de megállítja a romlást.

2011. jan. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Lézeres műtét gyakori mellékhatása a farkasvakság. Ez konkrétan pl. vezetésnél valóban gondot okoz.
2011. jan. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A tokeletes latas c. konyvben is talalsz segitseget, mint torna, s gyakorlatok.

Nem feltetlen kell egyik naprol a masikra szemuveg nelkul kimenni az utcara, de amikor teheted, akkor gyakorlod azt, pl. otthon, hogy szemuveg nelkul olvasol stb.

Ezek a gyakorlatok nagyok jok, de rendszeresen kell vegezni es kitartoan.

Egyebkent mitol romlik a latasod, mi a problema?

2011. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már egy éve 7-es dioptria kell, előtte 6 és fél, 6, 5 és fél volt... remélem, már nem romlik tovább. Dolgozom rajta...

2011. jan. 10. 21:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak a nyáron műtötték a szemét (-5 di.) Hál' Istennek teljesen jól ment a műtét, utána is elég jól tűrte, és most tökéletesen lát szemüveg nélkül. Ha lesz majd rá keret néhány év múlva én is rászánnám magam. Lehet, hogy neked is jó megoldás lenne. Ezek a műtétek manapság egyre inkább rutin szerűek, a rizikófaktor is egyre alacsonyabb (bár ez a műtét típusától függ sztem, bár hozzátartozik, h az ár is a típustól függ.) De egy szemorvostól sztem több hasznosat tudsz meg...
2011. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!