Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak, hogy a kontaktl...

Secret_78 kérdése:

Mit csináljak, hogy a kontaktlencsém tökéletes legyen?

Figyelt kérdés
Sokszor behomályosodik, nem tiszta a kép.
2011. okt. 18. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

az nem jó, olyankor ki kellene venni!

rendesen legyen beáztatva, letisztítva, ne nyúlkálj a szemedbe, ha hordod, ne menjen bele semmi, ha mégis, áztasd vissza, tisztítsd le

ha nem változik, menj vissza a dokihoz, és kérdezz rá, van, akinek mégse jó a lencse

2011. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Főleg olyankor homályosodik be, ha olvasok (tehát ha lefelé nézek)...Hogy érted, hogy mégsem jó? Lehet nem hordhatnék lencsét? Vagy esetleg a görbülettel van a probléma? Egyébként az ápolásra nagyon oda szoktam figyelni. Volt, hogy váltottam folyadékot is, hátha azzal van baj.
2011. okt. 18. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy azzal is baj van, hogy mondjuk ki vagy festve, vagy aláment valami, még amikor betetted....tényleg, ha nem nagy tortúra, kérdezd meg a dokidat
2011. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Távolra látáshoz kell és közelre rossz igaz? Mert azzal nincs mit tenni. Ha olvasol akkor vedd ki. Nekem is homályos ha közelre nézek vele.
2011. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez is ok lehet, de nekem is ilyenem van, és olvasáshoz semmi bajom vele, csak sz.géphez
2011. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én rövidlátó vagyok, tehát távolra nem látok rendesen.

Nekem is gondom van a számítógéppel, mert ilyenkor is van, hogy homályos lesz. :(

2011. okt. 18. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki másféle kontaktlencsét (annyi márka van mint égen a csillag). A lényeg, hogy magas legyen a víztartalma (59% és tobb). Ez azért fontos, mert amikor az ember olvas vagy a számítógép elott ul, akkor kevesebbet pislog, így jobban kiszárad a szem és ha kicsi a kontaktlencse víztartalma akkor az is hamar szárad és ezért homályosodik.
2011. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!