Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől káprázik a szemem?

Mitől káprázik a szemem?

Figyelt kérdés

Hébe-hóba előfordul, hogy a szemem elkezd káprázni, mintha csak vakuval villantottak volna bele. Ilyenkor természetesen bárhová is nézek, alig látok. A fényfoltok mind nyitott, mind csukott szemmel látom. A jelenség viszonylag sokáig tart, van úgy, hogy fél napig is, tehát lényegesen tovább, mintha ténylegesen belevillantottak volna a szemembe. Van néhány belgyógyászati jellegű betegségem, de azok kezelve vannak, emellett a jelenség igen ritkán jelentkezik, ezért nem tulajdonítanám valamelyik gyógyszer mellékhatásának.


Tudatmódosító szerekkel, kávéval, dohánnyal nem élek. Szigorú diétán élek, lehet-e ez az oka?


2011. jan. 13. 01:39
 1/3 anonim válasza:

A jelenség keringési problémára vagy anyagcsere zavarra utalhat. Bő folyadék és vitamin fogyasztást szoktak erre javasolni az orvosok. Szerintem a testmozgás se ártana.


Ha nem vibrál folyamatosan a szemed, hanem csak alkalmanként lép fel, akkor célszerű lenne megvizsgáltatnod magad, nincs-e vérnyomás ingadozásod.


Nem tudom pontosan mit értesz a szigorú diétán, de ha kizárólag zöldséget eszel és teljesen megvonod magadtól a szénhidrátot, akkor hosszútávon szerintem simán okozhatja mindezt.

2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hasnyálmirigy-gyulladás miatt vagyok diétára fogva. Szénhidrátot ehetek, amennyi belém fér, csak zsírt nem. Fűszereset, izgatót, ecetet, borsot hasonlókat meg a gyomorfekély miatt. Ilyesmi.


Magasvérnyomás-betegségem van, de ez is kezelve van. Alkalmanként ki-kiugrál, de nem jellemző.


Pár hét múlva úgyis megyek gasztro kontrollra, majd megemlítem a belgyógyásznak, ha már úgyis ott vagyok. (Remélem, a vesém még jó...)

2011. jan. 15. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:
na mi lett ? Mert most nekem is ez van ami neked, hirtelen káprázik a szemem, de csak középen nem látok. Hm ?
2014. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!