Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Be merjem vállalni a szemműtétet?

Be merjem vállalni a szemműtétet?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok. -5.5 dioptriás mindkét szemem, és most lenne lehetőségem megműttetni, egy aránylag új lézeres eljárással. Kicsit tartok az egésztől.
2011. jan. 31. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukám 80 évesen műtette meg. Először az egyiket a másikat 1 hónap mulva. Semmi gond nem volt , nem is fájt Neki.
2011. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:

Teljes mellszélességgel kiállok a műtét mellett!!!

Nekem mínusz 6-os lencse kellett, amikor megműttettem magam. Elég drága volt, de életem legjobb döntése volt.

Ami mellette szól:

Végre el lehet felejteni azokat a gondokat,hogy elveszik, eltörik, bepárásodik, kiesik, nyomja az orrot,... stb

Végre el lehet felejteni, hogy jól áll-e, vagy sem, illik-e, vagy sem... stb

Végre el lehet felejteni, hogy csináltatni kell, mikor lesz kész, kell egy tartalék is, ... stb

Végre el lehet felejteni, hogy most van-e rá pénz, vagy nincs,

Végre nem kell szodásüveggel a szemeden látni a világot.

Ha már meglesz a műtét, és a "saját" szemeddel körülnézel, ámulni fogsz, hogy azelőtt a szemüveg milyen mértékben torzította a valóságot. Mert mínusz 5 felé már erősen torzít a lencse.

Ha már jó lesz a szemed, bátran sminkelhetsz, nyugodtan sportolhatsz, viselhetsz napszemüveget, szebb leszel. Mert nincs az a divatos szemüvegkeret, ami jobban állna annál, mintha egyáltalán nem kéne viselni.

A műtét árát csak egyszer az életbe kell kifizetni, utána soha többet, míg a szemüveget majd minden kétévben újra kell cseréltetni.

Sokkal többet fogsz látni a szó szoros értelmében. A látószöged közel 180 fokra tágul, míg a szemüveggel ez jóval kevesebb.

Szívből ajánlom a műtéteet!!! Nem tagadom, hogy a műtét utáni 1-2 nap elég keserves, mert szúr és könnyezik a szem, de ennyi áldozatot megér az egész. Nyugodtan műttesd meg a szemed, nagyon megéri. Pláne ilyen fiatalon!!

2011. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztatást!
2011. jan. 31. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom attól félsz, hogy vmit elcseszerintenek:)

Felesleges. Gép csinálja. Ember hozzád sem nyúl.

Egyik ismerősöm nemrég műttette meg. Ő mondta, hogy műtét közben egy pontot kell nézni. Ha picit mozog a szemed, akkor a gép követi. Ha nagyon elmozdul, akkor meg kikapcsol a gép magától.

Nyugodtan műttesd meg, én is gondolkodom rajta:)

2011. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 31. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
RUTIN MŰTÉT NYUGODTAN CSINÁLTASD MEG
2011. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 7főn csinálták. Az 1. este picit gáz, utána minden faja. A bal szemem már -2-nél is rosszabb volt. Látni jó! :)
2011. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!