Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Időnként arra ébredek, hogy...

Időnként arra ébredek, hogy az egyik szemem fáj, könnyezik, vörösödik. Ilyenkor hullámszerűen tör rá az égető fájdalom, ha nyitva tartom. Aztán 2-3 nap múlva teljesen elmúlik, de határozatlan idő múlva (3-4 hónap) ismét előjön. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy hol a bal, hol a jobb szemem fáj, de sohasem egyszerre a kettő! Általában nincs gond egyik szememmel se, de azokban a napokban, amikor így elkezd "hülyéskedni" valamelyik, nagyon rossz. A visine szemcsepp nem segít semmit, inkább még jobban irritálja a fájó szememet. A hidegtől mint ha enyhülne a fájdalom. Allergiára gondoltam, de nem tudom mire lehetnék allergiás térdig érő hóban, illetve akkor mindkét szemem fájna, nem csak az egyik és nem csak alkalmanként néhány napig. Egyszer voltam kórházban, ahol megvizsgálták a szememet, de azt mondták nincs semmi baja és semmit nem tudtak mondani, beutaltak másik kórházba. Közbe meg már eltelt több nap, teljesen elmúlt a fájdalom, így inkább feladtam a kórházba járkálást. Ha valakinek van még ilyen baja, vagy látott már ilyet, kérem írjon. Betegség, vagy mi ez? Lehet kezelni valamivel? Súlyosbodhat, enyhülhet?
2011. febr. 25. 11:34
 1/3 anonim válasza:
Menj el és nézed meg szemorvossal, Lehet gyenge a szemed, és szemüveg kéne.
2011. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy gyenge a szemem. Egyébként akkor tudtommal állandóan fájna, viszont nekem nem fáj mindig, csak néha előjön. Voltam már szemorvosnál, meg szemvizsgálatban is volt már részem jópárszor, soha nem mondták, hogy szemüveg kellene. Egyetlen egyszer mentem orvoshoz a fájdalommal. A háziorvos hazaküldött, hogy csepegtessek bele, nem múlt el, a szemcsepptől még jobban fáj, aztán beutalt kórházba. Pár nap múlva elmentünk kórházba, de akkor már nem fájt. Megnézték, azt mondták, semmi baja. Azóta ugyanúgy előjön időnként a fájdalom és néha iskolába is alig tudok bemenni. De hiába megyek el orvoshoz, nem akarom megint eljátszani azt, mint múltkor. Mire beutalnak a kórházba, már lehet, hogy nem is fáj és hiába az egész mizéria.
2011. ápr. 11. 22:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként én arra gondolok, hogy lehet, hogy időnként valamiért "besokall" a szemem. Mint a fejfájás, csak nem fej, hanem szem. Azt nem mondtam, hogy amikor elkezd fájni, akkor a fény is zavarja, de talán egyértelmű. Ha azonnali megoldás nincs is rá, de jó lenne tudni, hogy ez szervi baj, másnak is volt-e ilyen. Illetve meg lehet előzni valamivel?
2011. ápr. 11. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!