Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen szembetegsége lehet a...

Milyen szembetegsége lehet a kisöcsémnek? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Ma délután viszketett a szeme,és bevörösödött(enyhén),a fényre érzékeny(fotofóbia)és ilyen fehér váladékszerű izé van a szemében..olyan mint valami genny.. utánanéztem és több lehetséges szembetegséget is találtam:



*Vírus okozta kötőhártya-gyulladás

A szemek kivörösödését leggyakrabban vírusfertőzés okozza. A vírus által kiváltott tünetek hasonlóak az egyszerű meghűléskor tapasztaltakkal, legjellemzőbb a szemek enyhe, víztiszta könnyezése. A szemhéjak megduzzadhatnak és fotofóbia is kialakulhat. Habár a vírus okozta kötőhártya-gyulladás kezelése nem igényel orvosi segítséget, ha rendszeresen jelentkezik, tanácsos szakemberhez fordulni, mivel a conjunctivitis ezen változata esetenként a szaruhártya fertőzöttségére utalhat, amit megfelelően diagnosztizálni és kezelni kell. A virális kötőhártya-gyulladás erősen fertőző. A tünetek jelentkezését követő hét-tíz napon belül többnyire magától is elmúlik.



*Bakteriális kötőhártya-gyulladás

Fertőző kötőhártya-gyulladást leggyakrabban a Staphylococcus, Pneumococcus és Streptococcus baktériumok okoznak. Tünetei: fájdalom, duzzanat, kivörösödés, és kisebb vagy nagyobb mennyiségű, többnyire sárga színű, sűrű szemváladék, ami az éjszaka folyamán összegyűlve akár a szemhéjakat is összeragaszthatja. A szemhéjak alapos megtisztítását követően körültekintéssel kell használni a szemcseppeket, vigyázva arra, hogy a cseppentő vége ne érjen a szemhéjakhoz, mivel ekkor a cseppentőben levő folyadék is fertőzötté válhat. A vírusos és a bakteriális kötőhártya-gyulladás egyaránt fertőző, nagyon gyorsan terjedő betegség. Mivel a kötőhártya-gyulladásos megbetegedések többnyire vírusos eredetűek, amelyek orvosilag nem is kezelhetők, igen fontos a terjedés megelőzése.A megfelelő higiénia ebben az esetben gyakori kézmosást jelent, de tartózkodni kell a szemek dörzsölésétől is. Mindig mossunk kezet mielőtt kontaktlencsénkhez nyúlnánk! Az ágyneműhuzatokat és törölközőket mossuk sűrűn, és a szemre használatos kozmetikumokat – például a szemfestéket – két hónappal felbontásuk után dobjuk el, mivel nagyjából ennyi idő alatt annyira fertőzötté válnak, hogy tovább már nem használhatók biztonsággal. A szemünkkel érintkező kozmetikumokat ne használjuk másokkal közösen!



*Szaruhártya-duzzanat

A szaruhártya-duzzanatot vagy -ödémát a szaruhártyában felgyülemlő folyadék okozza. Az ödéma a látást zavarja meg: a fényforrások körül fényudvart vagy szikrákat lát a beteg. Néha látásromlás is bekövetkezhet. Szaruhártya-duzzanatot okozhatnak a kontaktlencse viselésével járó komplikációk, a szaruhártyát érintő műtéti sérülések, de örökletes háttere is lehet. A duzzanat kezelésére ozmotikusan aktív szereket (hiperozmotikumokat) használnak, de további speciális kezelésre is szükség lehet.SZERINTEM EZ AZ UTOLSÓ,mert mondta,hogy "szivárványt"lát a számítógép körül,és a tv körül,de mint mondtam a szeme érzékeny fényre is,és gennyezik,de az ő esetében fehér a váladék,és nem sárga mint az egyik betegség leírásánál.


Ráadásul,estefelé jött rá,és a patika,gyógszertár nincs nyitva sehol,úgyhogy kamillateázni kell..

Tippek?

Köszönöm,hogy végigolvastad,és ha válaszolsz a kérdésemre!!!:)

És bocsi,a helyesírási hibákért,ha van,siettem.!

14/L


2011. febr. 25. 21:32
 1/4 A kérdező kommentje:
***gyógyszertár
2011. febr. 25. 21:37
 2/4 anonim válasza:

A kamilla egyátalán nem biztos hogy jó rá, tovább izgathatja a szemet, bár más helyen alkalmazva jó hatása lehet bakteriális fertőzések esetén.

Kislányomnak is volt kötőhártyagyulladása, kapott rá Ciloxant és csak felforralt aztán langyosra hűlt vízzel volt szabad tisztítani. Nagyon fontos, hogy a külső szemzugtól befelé kell törölni, és minden törlés után új vatta, a két szemre pláne nem rámenni ugyanazzal a vattával. Holnap reggel feltétlen menjetek az ügyeletre.

2011. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon rossz, ügyelet, amúgy valószínűleg mindegy, melyik, sokat nem tehettek, legkésőbb hétfőn doki, ha nem javul. Kamillát csak óvatosan, nem lehet jól leszűrni, meg a vatták, anyagok se túl sterilek, de ugye egy kis porszem elég egy árpához is, én valószínűleg így szívtam meg duplán. :D

Amúgy attól, hogy megnevezed a betegséget, nem lesz jobb, valószínűleg vényköteles szer kell, mert nem mindeg, mi baja, max az orvost idegesíted a diagnózisoddal, még ha igazad van is. XD

2011. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

*Bakteriális kötőhártya-gyulladás .Ma apuék bevitték az ügyeletre,az orvos mondta,hogy gyorsan fertőződő ,és írt fel neki szemcseppet,a kamillatea itthon segített egy kicsit.:)

És köszönöm a hasznos válaszokat!:)

2011. febr. 26. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!