Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Levalhat a retina a szemrol...

Levalhat a retina a szemrol ha eros utes erte? !

Figyelt kérdés
ertem ezt pl arra hogy ma kemeny hogolyoval pont a szememet talaltak el.. es akkor vagy 10 20 percig nem birtam kinyitni a szemem.. irtoan fajt.. mar 3 ora eltelt a "baleset"ota de meg mindig faj surun pisslogok es szur valami es persze faj meg erzekeny az erintesre :( mit tegyek? menjek doktorhoz ?
2009. febr. 17. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
azonnal a baleseti ügyeletre.
2009. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked nem vált le a retinád az tuti ;)


Ilyen előfordul, várj pár napot. Ha 2-3 nap múlva rendesen látsz vele (most rendesen látsz? másik szemedet takard le, tudod mint a vizsgálaton...) és nem észlelsz a szemeden elváltozást, (jó, tudom kívül lehet még monoklid, de én a szemen gondolom belül.) akkor minden rendben.

Természetes, hogy fáj. Nekem egyszer osztálytársam beleütött a felsője cipzárjával... nekem még könnyezett is nagyon sokáig és égett, csípett szúrt. Nem tudtam kinyissam, vagy becsukjam...


Etseleg főzz ki kamilla teát és úgy üresen hagyd kihülni, majd márts bele vattát és borogasd vele a szemed.


Ha pár nap múlva is gondok lesznek még menj el orvoshoz, de érdemes sztk-ba menni például, mert ott van olyan gép is, amivel meg tudják nézni a szemed... nem fáj, neked csak képeket kell nézegetni, vagy nagyon erős fényt látsz majd... tehát ott nem csak egy táblát kell leolvasnod és ennyi.

De szerintem nem lesz baj, nyugi. Ha most látsz, akkor ez már rosszabbodni nem fog, csak javulni.

2009. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
koszike a valasozkat!! hat elegge faj most is..nekem is eg szur csip meg konnyezik es nagyon gyakran pisslantok mviel van az a fajo szuro ezres.. amugy bevan valami gykladba biztos mert nagyon meleg a szemem es luktet is :( foltokat nem latok de a feny nagyon zavarja... ( mondjuk eddig is zavart elegge.. meg messzire se latok tisztan csak homalyosan.. ) koszike a valaszojkat es varom a tobbit is mert felek nehgoy legyen valamiii :( mert az 1ik csaladtagomnak is levalt a retinaja de annyi hogy neki belemeny valami vasdarab a szemeb es nem lat a fel szemevel.. :(
2009. febr. 17. 14:01
 4/13 A kérdező kommentje:
gyulladva*
2009. febr. 17. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, ha vársz vele egy pár napot és rendbejön akkor persze minden rendben. Viszont ha nem, akkor az a pár nap pont élég ahoz, hogy ne úszd meg maradandó károsodás nélkül.


MENJÉL ORVOSHOZ MOST!

2009. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy homályosan látsz.

Ha péntek reggelre nem lesz elfogadható állapotban, akkor ne iskolába menj, hanem orvoshoz!


A retina-leválás másjellegű dolog, neked biztos nem vált le, nyugi.


Azért jó lenne ha megnéznéd a szemed, nyisd ki és nézd meg látsz-e rajta valami sérülést, nagy bevérzést. Ha igen akkor inkább menj orvoshoz pl. holnap. És ugye nem ment bele semmi? Nyisd ki és húzd le az alsó szemhéjad nézd meg ott is, a fentit is húzd ki kicsit és nézz alá. Fájni fog, de muszáj. SZép nyugodtan, nagy levegő, ne pislogj és nézd meg.

Ha nincs semmi, akkor elég várni és minden rendben lesz.


De remélem leordítottad a fejét annak, aki szemen dobott.

2009. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg tapasztalatból mondom, hogy ha " csak ennyi" történt, akkor nem fognak semmit csinálni, max. beleraknak egy kis szemkenőcsöt. Vagy ránéznek egy nagyító szerű dologgal és elküldenek, hogy várd ki mi lesz vagy amíg lemegy a duzzanat.

Ha pl bement volna egy vasdarab vagy hasonló, akkor kezelnék rögtön, de így annyit mondanak pihentesd.


De te tudod mennyire csúnya a helyzet, ha nem bírod akkor menj orvoshoz, legalább megnyugtat.

2009. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nah megneztem :( :-s hat nem latszik rajta semmi kulonos azt hiszem annyi hogy az utes utan vereres lett es meg midnig az... amugy meg csak az a jeges ho vagy mi ment bele..
2009. febr. 17. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a retina egy hátulról érkezett erős ütés miatt válhat le. tehát ha a fejedet hátulról éri ütés.
2009. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Jobban vagy már? Voltál orvosnál? Mi a helyzet?

2009. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!