Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy idővel elvándorol a lepény a méhszájamról? Tényleg bármikor leválhat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam genetikai ultrahangon a klinikán. Azt mondta a doktornő, hogy a lepény hátsó fali, nagyon mélyen tapadt és takarja a méhszájamat. Szinte kizárt, hogy meg tudom szülni hüvelyi úton a babát. Ez a tény már magában is sokkolt, erre közölte, hogy még egy nagyobb séta vagy takarítás közben is elkezdhet leválni, és vérezhetek. Jövő héten megyek a magándokimhoz, de most nagyon rám ijesztettek, félek.

20 hetes kismama


2011. máj. 17. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyira leválni nem fog, h baja legyen a babának, viszont vérezhetsz, ami kórház. Szóval sok pihenés és nem lesz gond.
2011. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pihenés!!!!!!És 20.hét még semmi...simán feljebb mehet,nekem fel is ment!!!!
2011. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Reménykedem, hogy feljebb megy, mert a császár gondolatába is beleborzongok.
2011. máj. 17. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmet is ezzel ijesztették. Aztán érdeklődött és rájött, hogy nagyon sok anyuka van hasonló helyzetben. A kislánya hüvelyi úton született meg, mert a baba a leforduláskor felhúzta a méhlepényt a méhszájról. Szóval ne aggódj, még lehet normális szülésed.
2011. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a 24. hétig teljesen rajta volt a méhszájon, de semmitől nem óvtak, egyedül a szexet tiltották, de dolgozhattam, jöhettem, mehettem. A 24. héten az UH szerint már csak rálógott a méhszájra és továbbra is ugyanúgy éltem, mint addig. A 28-30. heti UH-n pedig már a fundusban volt. Vérzésem a terhesség alatt sohasem volt, még egy csepp sem, se barnázás. A szextől tiltva voltunk, meg a rohangálástól, ugrálástól, de továbbra is dolgoztam, jöttem, mentem, autót vezettem, egyszóval semmi gondom nem volt vele. A dokim szerint az esetek többségében a méhszáj, a méh növekedésével, feljebb vándorol és elég ritka, hogy a terhesség vége felé még mindig a méhszájon csücsüljön. Ha viszont így van, akkor tényleg császár a vége.

Remélem nálad sem lesz semmi gond! Vigyázz magadra, de gondolom azt amúgy is megteszed-:DD

2011. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat. Most már kicsit nyugodtabb vagyok, csak akkor hirtelen sok volt nekem egy idegen orvos véleménye, főleg ilyen nyers stílusban.

Természetesen vigyázok magunkra, itthon vagyok, mert a 8. héten volt egy kis vérzésem, ezért veszélyeztetett vagyok. Jövő héten konzultálok az orvosommal, remélem szerinte se kell ezt ilyen drasztikusan felfogni.

2011. máj. 19. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel riogattak a 28. héttől. A 36. héten meg érdekes, már a fundusban volt (az a méh teteje, ha jól tudom?).
2011. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!