Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 éves vagyok és a szemüvegem...

16 éves vagyok és a szemüvegem 2.25, és 1.75 dioptriás, nem tudom mit tehetnék, hogy javulhasson a szemem, ez lenne az egyik kérdésem, a másik pedig, hogy rendőr szeretnék lenni, de nem tudom hogy hány dioptriáig vennének fel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 19:27
1 2
 1/11 anonim válasza:

Hát ha rövidlátó vagy nem sok mindent tehetsz.....Sajnos ez tapasztalat.

A főiskola honlapján amúgy megtalálod a leírást, hogy milyen dioptriával lehetsz még rendőr.

2011. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos konkrét elképzelásem nincs h hova mennék vagyis honlapot se tudok, egyépként távolra nem látok
2011. márc. 14. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mínuszos vagyok, szerintem már vagy -3-as vagy nagyobb, nem vizsgáltattam már régen a szemem, de szemgyakorlatokat végzek. Nem tudom ez jó-e a te esetedben, kérlek nézz utána. Nekem sem hiszem nagyon, hogy használna, de azt mondják javíthat. Lézeres szemműtét is biztos van, de szerintem a te korodban azt még nem végzik.
2011. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg itt:

[link]

2011. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
21:19-es milyen gyakorlatokat végzel??
2011. márc. 15. 11:20
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

semmi sem gyógyítja meg a rossz látást. egy hosszútávú megoldás lehet a lézeres szemműtét, de az is drága.


Semmilyen házi praktika nem jó, sem gyakorlat. A rövidlátást a szem görbületi hibája okozza, ami lencsékkel korrigálható.

2011. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hahó mondom távolra nem látok nem közelre
2011. márc. 15. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:

21:19-es vagyok. Ha neten rákeresel sok gyakorlatot írnak le, mint a szemeddel jobbra-balra nézegetsz, fel-le, majd felső sarokból az elsó sarokba (pl. szobában) mindkét irányba, szemkörzés, pislogás, orrhegyre kancsalítás, közeli tárgyra, majd messzire fókuszálás, napoztatás, és hasonlók. Könyv is van róla. Valakinek javult ettől a szeme. De szerintem csak rövidlátók esetén. Állítólag a lutein szedés is segít, én nem próbáltam. Mindezt úgy nézd, hogy rövidlátó vagyok, szóval nem tudom neked hasznos lenne-e ez az egész.

Szemorvostól kéne megkérdezned milyen lehetőségeid vannak.

2011. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. márc. 16. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

www.szemtorna.hu, és hozzátenném mindenfajta látásproblémára

jó, türelem, kitartás és napi 15-20perc kell hozzá.Sok sikert!

2011. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!