Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki szemüveges, az árt...

Ha valaki szemüveges, az árt a szemének, ha pl.1 napig nem hordja a szemüveget?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt. Add csak össze, 1 évben mennyi ideig nincs rajta így sem (fürdés, úszás, szex, stb).
2011. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy melyik jobb? Ha folyton rajtam van a szemüveg, vagy ha a mindennapi tevékenységhez leveszem?
2011. márc. 20. 19:56
 3/18 anonim ***** válasza:
most rendeltük meg az első szemüvegem, azt mondta az optikus, hordjam folyamatosan, mert ha nem, tovább romolhat
2011. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: az optikusod egy hülye, már elnézést... a szemüveg ellustítja a szemben lévő izmokat, ezért szokták tanácsolni, hogy egy-egy időszakra vegyük le, vagy pl mikor nem feltétlenül muszáj hordani, akkor mellőzzük, hogy az izmok edzésben maradjanak. Nem romlik a szem attól, ha nem hordod a szemüveged. Nekem -5-ős a szemem, és az optikus a mai napig mondja, hogy tudja, hogy nem sokat látok, de néha vegyem le. Takarításkor szoktam levenni, pakolászni nélküle is tudok.
2011. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
20:00 vagyok: kiegészítés: ellenben a túlhordott szemüveg ronthatja a szemet egyes esetekben.
2011. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
kérdező és 19.58 hányas a szemetek? mert lehet, hogy pont csak kevés ideig kell hordani. Mert pl egy -0,5-t nem kell állandóan, nem?
2011. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

a 19:58-as vagyok


Szerintem alaptalanul ne hülyézzünk le senkit, mégiscsak egy szakember, nekem pont ezt mondta, egy nagy marhaság, aki ilyet állít, hogy a szemüveg rontja a szemet, és hozzászokik.


Amikor hazaértünk, rátaláltam a szemtornára, azért kicsit elgondolkodtató, hogy csakis a lustaság miatt van ennyi szemüveges?


Ez lesz az első szemüvegem, -1-es, kissé tartok tőle, hogy fog állni, és idáig is megvoltam nélküle, de nem szeretném, ha jövőre már -2-es kellene. És az optikus sem úgy gondolta, hogy éjjel-nappal legyen rajtam és vigyem magammal a kádba is, csakhogy ne akkor tegyem fel, amikor eszembe jut, mert ez nem olvasószemüveg.


Az meg a saját döntésem, hogy ténylegesen mikor és mennyit fogom hordani, ha randira nem abban megyek, csak nem árt :)

2011. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"csakis a lustaság miatt van ennyi szemüveges? "


Természetesen nem, olvass utána guglin, orvosi oldalakon. Ha időnként megtornáztatod a szemed (szemüveg nélkül vagy), akkor a szem megtartja azt a képességét, hogy idővel javítson a saját állapotán, ergo meggyógyulhat.


Felőlem hordd amikor akarod, csak mondom: ezt butaság kijelenteni, hogy a szemüveg nem-hordás rontja a szemet... Épp ellenkezőleg, és nagyon érdekes, hogy egy oprikus ezt nem tudja... Nekem 1 dioptriát javult már, mióta szemüveges vagyok. Nem szabad hagyni eltunyulni, és akkor a szemromlás megfordítható. Ennyi az egész.

2011. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
persze értem, de ha egyáltalán nem hordanám biztosan romlana, nem? :)
2011. márc. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A rövidlátás nem olyasmi, amit ha nem "kezelnek", akkor romlik. Olvasgass utána. A szemüveget úgy kell felfogni, mint egy "tüneti kezelést". Olyan problémát old meg a szemben, amit rendes esetben egy izomcsoport old meg (fókuszálás, éleslátás beállítása). Mivel ettől az izomcsoporttól elveszi a munkát, az egy enyhén eltunyul, ezért érdemes szemtornáztatni, hogy az izmok dolgozzanak, épek maradjanak, és ezáltal megmaradjon az esély, hogy magától javuljon a szemed (ha nem is teljesen megjavul, de javít saját állapotán). Különben marad a lézeres műtét.

Ha valaki rövidlátó és nem hord szemcsit, az fárasztó. pl ha te mint szemüveges kipróbálod, milyen pl egy fél naoig nélküle, azt fogod tapasztalni, hogy a szemeid elfáradnak. Azok az izmok ugyanis vért izzadnak, hogy összehozzák neked az éles képet - csak sajna ugye nem megy, ezért van szemüveged. De néha nem árt őket munkára fogni. Nekem speciális szemtornát írt a szemészem és be is tanította. Három évig nem csináltam, aztán elkezdtem foglalkozni vele, és fél év alatt fél dioptriát javult a szemem. Utána lassult a javulás, de ma már egynél tartok. Az orvos szerint nem valószínű, hogy megjavul mind az öt dioptriám (sőt), de kb a felére le lehet csökkenteni. :) Most ezen dolgozom.

2011. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!