Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a fényre sötétedős szemüveglencsékkel? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kényelmes megoldás, hogy nem kell napszemüveggel és kontaktlencsével manipulálni, ráadásul ma már nem is annyira drága, mint régebben, elérhető árban van.

Én felpróbáltam a bolban, és mégis lemondtam róla, mert alapállásban is sárga az üveg, és iszonyúan néztem ki, mint aki beteg, vagy nem is tudom.

Nem tudom sajna, hogy van-e olyan fajta, ami nem sárga alapállapotban, de nekem ez így nem tetszett.

2011. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem,kényelmes,praktikus volt.Az enyém alapállapotában nem volt sárga.Nem olcsó mulatság,igaz nem vagyok tisztában a hagyományos lencsék áraival,5 éve 12ezer volt darabja.Egy hátránya,hogy kb.4 év után "elhasználódott",nagyon nehezen világosodott vissza.Nagyon kellemetlen volt,mikor lementem nyáron az aluljáróba,és percekig nem láttam semmit.Ezt leszámítva nagyon tudom ajánlani,nagyon jó találmány.
2011. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is azon aggódok, hogy besötétedésre írnak 20-30 másodpercet, kivilágosodásra meg 1-2 percet, sőt van ahol 5öt...

Nem lehet, hogy azért volt sárga, mert túl világos volt a boltban ahhoz hogy teljesen kivilágosodjon a lencse?

2011. márc. 30. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem mindig ilyenem volt, és alapból nem sárga. Különben lehet kérni, hogy barnulósat vagy szürkülőset kérsz, nekem mindig szürkülős van. Igen, lassabban világosodik ki, mint ahogy sötétedik, én ilyenkor le szoktam néha picit venni, de van olyan is, hogy nem zavar, sőt, néha észre sem veszem, mikor világosodott vissza. Persze megtehetem, hogy ilyenkor leveszem, mert nem nagyon rossz a szemem, azt a pár percet kibírom nélküle.

Különben tényleg csak előnyeit éreztem eddig.

Bár volt, hogy megkérdezte a tanár első óra elején, hogy "maga napszemüvegben van?" :) De annyi baj legyen. :)

2011. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) oké, akkor nem aggódom a kivilágosodás miatt. pár percig én is elvagyok szemüveg nélkül. Köszi
2011. márc. 30. 10:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok: kaptam próbaszemcsit, amit hazavihettem (minimáldizájn), hogy kipróbálhassam a lencsét. A világosodáés sebessége nem zavart.

Nem tudom, akkor nekem miért volt sárga, viszont a szürkülőről nem hallottam még! Nekem alapból a barnát adták, és nem említettek szürkét! Pedig az jobban is mutatna rajtam!

Na, lehet, hogy megint nekifutok.

Költségekben sokkal jobban megéri, mint a kontaktlencse+napszemüveg, és kevesebb a macera is vele.

A 12ezer lencsénként nagyon jó ár, üzenem a másodiknak :)

2011. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kib@szott drága
2011. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Olga néni ***** válasza:
A szemüveg alapból az, de van az embernek más választása?
2011. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs... :(

illetve van, ott a kontaktlencse, vagy a lézer, de a szemüveg olcsóbb... (plusz nekem jól is áll :) )

2011. ápr. 1. 03:39
 10/10 anonim ***** válasza:

És ami kimaradt:

A szürke sötétebbre sötétedik.

2011. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!