Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úgynevezett lusta szem betegsé...

Úgynevezett lusta szem betegségem van. Hogy lehet meg gyógyítani? Többi lenn

Figyelt kérdés
Azt monták a szemorvosok Romániában, hogy 9 éves koromig lehetett volna gyógyítani azzal, hogy letakarták volna a szemem. Anyám le is takarta 7 éves koromban de mindig leszedtem me idegesítette a szemem. Gyógyítható műtéttel ez? Kérlek válaszaoljatok. Látok mindent, aprós betüs részeket is simán el tudom olvasni de ha a jobb szememet letakarom akkor teljesen elhmájosodik minden. Messziről nem tudom leolvasni a betüket a tábláról. Mi a megodlás erre?
2011. ápr. 3. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem igen, de erre is egy profi és lelkiismeretes szakorvos tudna válaszolni. Azok meg nem hiszem hogy a gyk-t bújják.
2011. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosok jelenleg nem ismernek semmilyen módszert ennek a késői javítására.
2011. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem leeht vele semmit csinálni.Nekem is van,késön vették észre,elsös középiskolás koromban.Problémát nme okoz mert mindkét szemet ugye egyszerre használjuk.Vagyis-már 48 éves vagyok és 45 éves kortól olvasáshoz szemüveget hordok,egyes dioptriát.Ami azt jelenti,hogy a tompánlátó szemre is ugyanazt az üveget írták fel mint a másikra.Merthogy hiába próbálgattunk lencséket,az erösebbnél is megmaradt a tompa homályos látás akár távolra,akár közelre.Ezért az orovs azt mondta,egyformát tesz merthogy a két szemmel nézve igy tökéletes a kép.Mellesleg egész életemben az kísért,ha a jó szmemet bármi végett enm tudnám használni,mondjuk belemegy valami és le ekll ragasztani a másikkla a lustával semmire se mennék mert csak holáy lenne minden.Szóval zavaró lenne.Pl. az ujságban is csak a címszavaakt látom rendesen elolvasni a többi mosódik.Sajnos ez van..ezért legjobb kiskorban komolyan venni a dolgokat.Ě is a gyerekeimet megnézettem nincs e eza hibájuk amig korrigálni lehet.Bár a normális életben ez nm zavaró,ettöl sokkal kellemetlenebb ha valakinek erös lencsékre van szüksége és szemüveg nélkül nehezen tud létezni.ˇugyhogy érdeklödni leeht de azt hiszem korrigálni nemigen.
2011. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En a jobbik szememmel latokm tokeletesen. El tudom olvasni az apro betus reszt siman jol lateok meg minden csak ha letkaraom a szemem akkor tiszta homajosan latok. Azert kerdezem mert csinalnam a sofor sulit.
2011. ápr. 5. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a soförsulit attól csinálhatod,azt gondolom az egyik szemnek kell jónak lenni,vagyis ha szemöveggel vagy anélkül de tökéletesen látsz,mehet a suli.Legalábbis nálunk Szlovákiában.Nekem a jobb szemem a tompalátó.
2011. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!