Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szükségem van -e szemüvegre?...

Szükségem van -e szemüvegre? (Magyarázatok bővebben)

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy kell -e akkor szemüveg vagy kontaktlencse, ha csak az egyik szemem gyengébb egy kicsit (körülbelül 1-es), a másik teljesen jó. Azaz a bal szememmel nem látnám az utcatáblát, de ha rendesen, két szemmel nézek, akkor viszont nagyon jól látok.

Ilyenkor mi a teendő?


2011. ápr. 3. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
hát nekem olyan volt, hogy +1 és +0,5 de szerintem megtudják oldani h a másik szemeden akkor csak egy lencse, azt viszont nem tudom kell e, ártani nem árthat, ha mind a 2vel jól látsz:)
2011. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne árthat, mert a rossz szemed folyamatosan romlani fog, mert a másikkal látsz igazából. Én a helyedben megkérdeznék erről egy szemészt. Egyik barátnőm fél szemére jóformán vak volt már, mikor jogsi miatt kiderült, azóta az egyik szemén kontaktlencsét hord. :D
2011. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ahhoz, hogy tökéletesen láss, minkét szemedre szükség van.(térlátás, egyebek.) + ha csakaz egyik szemed használod, akkor ez egy + megterhelés a jó szemnek, és hosszútávon meglesz lesz jó hatással rá. A benne lévő izmok, a szemlencse idő előtt elveszti a rudalmasságát, és romlani kezd Hsználj kontaktlencsét vagy szemüveget!
2011. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!