Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért érzem magam úgy az új...

Miért érzem magam úgy az új szemüvegemben mintha "berúgtam" volna? Lehet nem jó helyen van a fókusza a jobb lencsének? Pedig géppel is bemérték és szemorvos is azt mondta, h -1 kell, a -0.75 már gyenge, de mégis "hullámzik a talaj", ha felveszem?

Figyelt kérdés

Már régebben is volt hasonló, akkor visszacseréltettem a lencsét -0.75-ösre, de akkor meg naon homályosan látok, tompa minden, főleg este vezetéskor rossz. Most betetettem erősebbet, mert szemdoki is azt mondta h -1, meg most ahol bemérettem, ott is a gép is -1-et dobott ki rá. (a bal lencsével semmi bajom.)De mégis rossz, "húzza" a szemem, meg valahogy mintha eltolódna az egész kép előttem, főleg ha a talajt nézem a lábam előtt... lehet nem jó a lencse? vagy a fókusza? vagy a szemem? :(

Azt tudom, h csak negyedenként lehet lencse erősségét váltani, de ilyenkor mégis mit lehet még tenni? :(

Bunkók kíméljenek! Thx!


2011. ápr. 18. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg megszokni, az új szemüvegekkel mindig ez van.
2011. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az új szemcsikkel ez van, de gyorsan megszokod. Nekem most a lencse "görbülete" változott, ugyanis elvéknyítva kértem az új szemüvegemet. Biciklivel mentem az optikába, hááát... hazafelé toltam a bicót, mert hullámzott a világ. :D
2011. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, szóval megszokni...Köszönöm! de ha pár nap alatt sem megy és még mindig hullámzik?! :S Akkor visszacseréltessem?! :( Vagy mennyi idő amíg megszokom? nem szeretném, ha tovább romlana a szemem... :(
2011. ápr. 18. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Na de mióta csinálja ezt? Az kizárt, hogy napokig ilyen legyen. Akkor valamit nagyon félremértek. nekem egy-két óráig volt ilyen minden esetben.
2011. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ez a szemü pont ma reggel 10-től most este 19-ig. fent volt, és még mindig... most pihi van, mert nem kell, csak eddig suliba, meg közlekedéshez viszont kell, de ott naon zavart...
2011. ápr. 18. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem majd egy hétig tartott, talán tovább is. Igaz 15 éve nem hordtam szemüveget, ráadásul cilinderest írtak, ami még jobban torzít.
2011. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, sok idő volt megszokni, több hét, szar volt úgy dolgozni, jól emlékszem, azt hitték beteg vagyok:)

Ha nem változik a helyzet akkor viszont válts kontaktlencsére, azzal nincs ilyen gond.

2011. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de a felettem szólóknak és a kérdezőnek szeretném üzenni, hogy ez a dolog NEM normális több hétig, de egyig sem... Túl erős szemüveget kaptatok. Jó optikus direkt ezért nem ad tűéles lencsét, hanem negyed dioptriával gyengébbet... Nem kellett volna tűrnötök, biztos, hogy nagyon megkínoztátok vele a szemeteket. Az ilyen szédülés, fejfájás, csökkent komfortérzet max pár óráig normális a lencse eltérő görbülete, felülete, csiszolása, erőssége miatt, de ha hetekig fennáll, akkor ott valami nagy baj van! Vissza kellett volna mennetek az optikába, ahol korrigálták volna, most már persze késő, mert a szemetek kényszerből alkalmazkodott. Jó tanács a jövőre: ne gondoljátok, hogy több hetes kínlódás normális! Jesszus!
2011. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Öreg szemorvos néni azt mondta nekem régebben hogy ez természetes állapot. A megoldás hogy csak alvás előtt veszed le a szemüveget és reggel azzal kezded hogy felrakod.


Rákérdeztem hogy mire gondol, azt mondta: gödröket és hullámokat látok majd a talajon ahol nincs is semmi, furcsa színeket esetleg, az egyenesek görbülnek a homorúból domború lesz és stb...

... majd elmúlik legyintett és kérte a következő pácienst.

2011. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!