Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen vizsgálat mutatja ki a...

Milyen vizsgálat mutatja ki a látóideggyulladást?

Figyelt kérdés

2 hete szinte semmit nem látok a bal szememre. Szemészeten minden negatív, egyedül a látótérvizsgálat mutatta ki a látótérkiesést. Neurológusnál minden negatív. Agykoponya MR is negatív.

Ahogy a neten olvasgatok, talán látóideggyulladás lehet. Melyik konkrét vizsgálat mutatja ezt ki?


2011. máj. 2. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim válasza:
Ha ezt a szakorvos sem tudta megmondani, akkor vajon ki? Ha viszont tényleg nem látsz az egyik szemedre, akkor miért hagytad, hogy lerázzanak azzal, hogy minden rendben? Menj vissza, és verd ki a balhét...Ha komolyabb bajod lesz, melyik orvos vállalja majd a felelősséget a hanyagsága miatt? Ezen gondolkodj el!
2011. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

Visszamentem, nem egyszer.

Egy vasárnap reggel vettem észre hogy nem látok. 10 hónapos kisgyermekünk van, a Párom dolgozik folyamatos műszakban, ezért hétfőn magánúton mentem szemészhez, hogy ne kelljen várakozni. Megvizsgált, nem talált semmit. Sürgősségivel felküldött még akkor délután a kórházba. Telefonáltam a kórházba, azt mondták, olyankor (este 6 volt) már nincs szemész, menjek másnap az sztk-ba.

Másnap reggel fél 7-kor már az sztk-ban voltam. Vizsgáltak, minden negatív. Akkor még kb félig láttam a ballal. Másnap újra sztk, újra vizsgáltak, sürgősségivel átküldtek a kórházba, hogy az ottani komolyabb műszerekkel is megnézzenek. Negatív. Vissza az sztk-ba, a szemész személyesen kért időpontot a neurológiára, 1 héttel későbbi időpontot kaptam. Ez volt szerdán. Péntekre már semmit nem láttam, irány az sztk reggel, neurológia, kértem nézzen meg valaki mert nem látok. Azt mondták nem lehet, tele vannak. Hétfőn magánúton neurológus, kivizsgált, minden negatív. Agykoponya MR-re adott beutalót. Kedd reggel végigtelefonáltam Pestet hogy ki vállal sürgősségivel, egy helyen másnapra bevállaltak (örök hálám Nekik). Másnap Pest, MR, sürgősségivel még aznap kiadták a leletet, teljesen negatív az is. Rögtön telefon a neurológusnak, a válasza: ő nem tud többet tenni, ez nem neurológiai ok innentől, menjek vissza a szemészhez.

Kedden voltam a szemészeten, sztk-ban újra vizsgáltak, újra kórházba küldés, újra vizsgáltak. Annyit mondtak hogy talán látóideggyulladás. De nem biztos. Mert hogy az MR nem mutatta ki, de attól még lehet az.

Időközben neten kerestem egy nagyon híres orvost, aki szemész-neurológus, Vele váltottam emaileket, nagyon kedves és jövő hét kedden megvizsgál sürgősségivel, mert amúgy csak októberre lenne időpontja (most május eleje van).

Na, itt tartunk. Azért kérdeztem a kérdést, hátha másnak volt látóideggyulladása, s írt volna róla. Tehát MR nem mutatta ki, sem a CFF vizsgálat, aminek elvileg mutatnia kellett volna.

Köszönöm ha valaki tud segíteni saját tapasztalattal.


Természetesen fontos a szemem épsége, főleg a 10 hónapos kislányunk miatt, amit tudok megteszek, ahol tudom kiharcolom - kikönyörgöm a sürgősséget.

2011. máj. 5. 13:40
 3/59 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, azt hittem, én írtam ki ezt a kérdést:o

Olykor be szoktam ütni ide a keresőbe, hogy látóideggyulladás, hátha tudok valakinek segíteni.



Nekem 2 évvel ezelött volt látóideg gyulladásom, 35 évesen, szintén a bal szememre. Akkor volt a kicsi 8 hónapos, a nagylányom pedig 3 éves.

Nekem kimutatta az MR, talán az jó jel, hogy neked nem mutat ki semmit a MR.

1 hétig voltam kórházban infúzióban kaptam szteroidot, majd utána tablettában pár napig Methypredet. Szépen visszahozta a látásomat.

Amikor elfogyott a felírt mennyiség ismét elment a látásom.

Ismét kórház, 5 napig kaptam infúziót, majd tablettát.


Utána volt pár hónap amíg szépen lassan tisztult a látásom élessége, viszont már több mint egy éve stagnál 0,75 a visus.

Lehetséges, hogy nálam maradandó homályos látás lépett fel.


Néha én is érzem a tompa fájdalmat, de nem olyan élesen, mint amikor kezdődött. Fejfájásom nekem is olykor van.


Nekem se mutatott ki sem az agyvíz vizsgálata, sem a MRI semmit, csak a látóideg gyulladást.


Még vár rám egy látótér vizsgálat, de több szteroidot már nem kaphatok.

Az orvosi leletedre konkrétan milyen diagnózis van írva?


Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj privátba.

Minden jót!

2011. máj. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon pozitív amit olvastam, mert ezek szerint Te meggyógyultál! :) Akkor nekem is sikerülhet! :)))

Holnap megyek Pestre, holnap eldől a diagnózis és megtudom a továbbiakat.

Azóta újra voltam vérvételen, nem mutatta ki még a gyulladást sem, mert a süllyedésem 13 ( 20-ig jó az érték). Az a bökkenő hogy minden negatív, semmi nem mutat ki semmit, és már több mint 3 hét eltelt. Azóta már semmit nem látok. De nem adom fel.

Az itteniek azt írták diagnózisnak, hogy "neuritis retrobulbarisnak tartják", tehát látóideg gyulladásnak tartják. Nem egyértelmű de arra gyanakodnak.

Most már nekem is egyre többet fáj a fejem és kezd kisugározni a fájdalom az orrom felé :(

Nekem nem csináltak agyvíz mintavételt, remélem nem is fognak. SM-re semmi nem utal, remélem nem vesznek agyvizet a gerincből.

Több orvossal beszéltem én is, neten is, szemészek, neurológusok, mindenki a szteroid lökésterápiát mondja, egyelőre nem tudom hova teszem a kislányt ha kórházba kerülök. Próbálok egyezkedni majd hogy éjszakára engedjenek haza, vagy nem tudom :( Párom váltott és folyamatos műszakban dolgozik, anyum aki tudna segíteni, törött a jobb karja, így ő sem tud napokig vigyázni rá.

Nagyon köszönöm hogy írtál. Olvastam itt az oldalon másik kérdést, szerintem oda is Te válaszoltál. Fontos hogy aki éppen beteg lett, kapjon egy kis erőt pl a Te eseted olvasásával.

Holnap írok majd, hogy mi lett a pontos diagnózis.

Ja igen, remélem a szteroid kúra "csak" infúzió lesz és nem a szembe kapott injekció, mert már olyat is hallottam :(

Mégegyszer köszönöm hogy írtál.

2011. máj. 9. 19:56
 5/59 A kérdező kommentje:
Én 32 vagyok amúgy, ez kimaradt az előbb :)
2011. máj. 9. 19:57
 6/59 A kérdező kommentje:
Másik orvos vizsgált ma, most felmerült a szem-trombózis gyanúja. Holnaptól infúzió kezelés, szteroid, vérhígító, vitaminok. Úgyhogy lehet nem is látóideg gyulladásom van. Fogalmam sincs, melyik lenne a "jobb" :(
2011. máj. 10. 20:34
 7/59 anonim ***** válasza:
Kitartás! Kívánom a legjobbakat!
2011. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megvolt a mai kórház, "kisírtam" hogy esténként haza jöhessek a kislányomhoz. Reggel megyek újra.

1 adag infúzió ment le, a legerősebb, 1000 mg ha jól értettem. 3 napig fogom ez kapni, utána csökkentve, 750 - 500 - 250. De ez az egy palack HAT órán át csöpögött le, azt mondták nem mehet gyorsabban. Sőt, tovább tartott volna, de 5 óra után szóltam hogy nem bírom tovább, kicsit menjen gyorsabban. Így lett 6 óra.

Neked is ilyen lassan ment le ez az infúzió?

2011. máj. 11. 21:31
 9/59 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hazajárhatsz.

Igen, nekem is ilyen lassan ment, volt, hogy 5 mp alatt csepegett le 1 csepp, de akkor szóltam, hogy ez így nagyon lassú. Nekem is mondták, hogy nem mehet túl gyorsan, mert az se jó.

Igyál sokat és szedj vitamint is. Nekem napi 1000 mg C vitamint kellett szednem miután véget ért a szteroidkúra.

Majd ne lepődj meg, ha esetleg túl ingerült leszel mire vége lesz és meghízol. Nekem a fejem lett jó kerek. Én ki se mentem az utcára.

De igazán nem akarlak megijeszteni, lehet, hogy te nem is kapsz akkora dózist, mint én kaptam.

Nekem a 2. nap után kezdett visszajönni a látásom szépen fokozatosan.


Kitartás továbbra is!

2011. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A tegnapi infúzió már "csak" 4,5 óra alatt ment le, de az is nagyon hosszú :( Nem tudom hogy ma milyenre állítják, de a doktornő nekem is mondta tegnap, hogy nem nagyon akarja gyorsabbra venni a mellékhatások miatt.

Én is nagyon örülök, hogy kiengednek, tegnap már délután 4-kor itthon voltam. Egyelőre nem vagyok feszült, sem ideges. De a fejem már kezd kerekedni és ez nagyon zavaró :((( Alapból sem vagyok sovány, ha még itt jól felszedek x kilót....jaj. Nekem is mondták hogy ne egyek most cukrot meg kenyeret mert a szteroid megnyomja a cukrot s vigyázni kell.

Nekem a dózis így néz ki: 1000-1000-1000-750-500-250. Elvileg ez a 6 nap lesz. Azt hiszem nekem tesznek bele keringésjavítót is a szteroid mellé. 2 nap telt el, nekem még nincs változás, de türelmes vagyok.

Nagyon rossz annyit feküdni, ráadásul nem branült kapok hanem sima tűt, így fel sem lehet kelnem, szóval ágytál :( Megalázónak érzem magam előtt is :(

De a kislányom kárpótol amikor este haza érek és a karomba vehetem. És a Párom is mindenben segít és anyu is. Úgyhogy egy szavam sincs.

Sajnos tűfóbiám is van, de azt is próbálom legyűrni. Beviszem az mp3 lejátszót és zenét hallgatok.

Doktornő mondta hogy akar küldeni angió CT-re is majd, a vérkeringést akarják nézni kontrasztanyaggal. Az a baj hogy az itteni orvos azt mondja, hogy látóideg gyulladásom van, a másik orvos meg inkább a szem-trombózis felé hajlik, tehát hogy nem gyulladás hanem rossz a vérkeringésem. De elsőre a szteroiddal próbálkoznak.

Nekem a vitamint egyelőre nem mondták, de lehet ma rákérdezek.

Mindent köszönök Neked :)))

puszi,

Myra

2011. máj. 13. 07:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!