Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik egy szemfenéktük...

Hogyan zajlik egy szemfenéktükrözés vizsgálat? és a szemnyomás mérés? Leginkább attól tartok, hogy belepiszkálnak vmi eszközzel közvetlenül a szemembe! Mit csinál ilyenkor pontosan az orvos?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne félj. A szemfenék tükrözést úgy csinálják, hogy egy nagyító szerű valamivel belevilágítanak a szemedbe, miközben egy pontot kell nézned. Azzal megállapítják, hogy az erek milyen állapotban vannak a szemfenéken. A szemnyomásmérésnek két formája van. Az egyik érzéstelenítéssel zajlik és miután becsöpiztek a szemedbe egy ceruza szerűvel hozzáérnek a szemgolyóhoz. A másik, olyan mint egy kis légpuska, (se méretre, se formára nem hasonlít... :) )amivel levegőt fújnak a szemre, úgy hogy nem ér hozzá a golyóhoz. Se egyik, se másik nem fáj. Miért indokolt ez a vizsgálat, glaucoma gyanús vagy?
2009. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod. igen, vmi nem stimmel az egyik szememmel, néha furcsa nyomást érzek benne, meg az azon az oldalon lévő halántékomban... meg nagyon sokat romlott az utőbbi időben a szemem, úgyhogy esedékes lenne egy vizit a szemészeten.
2009. márc. 14. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, nem lesz baj. A szembetegségek azon része, ami vakságot okoz, gondolok itt a galucomára, az születéskor már észrevehető, elsődleges fajtája annak. Kialakulhat az évek során, de az kezelhető. Nem tudom mennyi idős vagy, de a 40-en flüliek elég gyakran küzdenek hasonló panaszokkal mint Te. Hova mész kivizsgálásra?
2009. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát én 23 éves vagyok... remélem csak nem az lesz. egyébként már napok óta nem fáj a szemem, de azért csak kivizsgáltatom.

sztk szemészhez fogok menni, minden bizonnyal a 4. kerületi szakrendelőbe.

2009. márc. 16. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem születésem óta glucomám van. Nem lehet meggyógyítani, de meg lehet állítani. Egyébként én is érzek néha ilyen fájdalmat, de az orvos kiírt egy szemcseppet és azóta nem fáj. Egyébként ne félj a szemnyomásméréstől elérzéstelenítik a szemed, aztán egy tintapatron szerűséggel picit megnyomják és kész.
2009. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!