Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen "házi praktikákat"...

Milyen "házi praktikákat" ismertek a rövidlátó szem javítására?

Figyelt kérdés
Folyamatosan romlik a szemem kicsi korom óta, próbáltam a sárgarépa-evést, hogy A-vitamin (retinol)... de nem jött be. Valami más esetleg?
2011. máj. 23. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
160 000 / db szemenként a műtét és hatásos :))
2011. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
inkább A vitamin tabletta szerintem de inkább az előző hozzászólás
2011. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a szemműtétre nincs pénz, itt a gond.. :/
2011. máj. 25. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor tovább fog romolni
2011. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
am 1. hozzászóló vagyok, nincs magas vérnyomásod? vagy cukor betegséged ..stb, mert azok rohamosan rontják a látást.
2011. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem, szerencsére egyik sincs. pulzusszámom magas kicsit, de nem vészes. anyumnak is elég romlott folyamatosan a látása, egészen 18-20 éves koráig. de akkor megállt, sőt, javult neki, egészen felesig. de nekem még mindig romlik... :/
2011. máj. 27. 10:27
 7/12 shimac válasza:
Az erős fizikai munkavégzés növeli a szemüregi nyomást, ez okozhat látásromlást. Esetleg életmódváltás?
2011. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem végzek megerőltető fizikai munkát, hanem inkább sokat olvasok. De azt is elegendő fénynél. Azért köszönöm(:
2011. jún. 3. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért romlik, mert nő a szem folyamatosan. Mivel a hossztengelye hosszabb a kelleténél, ezért a kép a retina elé vetül, és nem lehet élesen látni a tárgyakat, stb. Ha jól emlékszem minden mm növekedéssel kb 1 dioptriát "romlik" a szem. Tini korban rohamosan növekszik, 16-18 körül lelassul, és 20-21 körül sokszor eléri a kb max dioptriát, ezért csak akkor műtik meg.

Nem nagy dioptriánál közelre nézéskor külföldi szakmai anyagok szerint nem tanácsos használni a szemüveget, pl festés, olvasás stb -kor nagyobb dioptriánál viszont szükséges akkor is.

Az egyetlen bizonyítottan hatásos dolog a szabadban, természetes fénynél töltött idő. Ha olvasol, a szabadban tanácsos. Ausztrál és Singapur-i gyerekeket hasonlítottak össze, mindegyik ugyanannyit töltött tv és szgép előtt, mégis az Ausztrál gyerekeknek sokkal kisebb százaléka rövidlátó. Az egyetlen különbség életmódjukban a szabadban töltött idő, az ausztrál gyerekek minden nap 2-3 órát töltenek napfényben, természetes fényben. Mesterséges fény nem jó a szemnek.

Szemtorna is bíztatónak hangzik, mi ezt próbáljuk most kisfiammal. Van egy drnő aki szemakupunktúrával gyógyít rövidlátást, soft lézerrel ha jól tudom, neten esetleg keress rá, nem tudok többet róla, mint hogy van ilyen is. Ennyit sikerült találnom nekem az elmúlt 1-2 évben, hogy kisfiamnak segítsek.

2011. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én szemüveges vagyok legalább 6éve.De a bal szemem jobb sokkal mint a jobb mióta van egy könyvem, amibe benne vannak ilyen szem tréningek meg mindenféle érdekes ami a szem javulását segíti,én ezt a könyvet ajánlom neked.:)A nevét nem tudom majd meg nézem neked,de nem olyan vastag kék színű csak már régen olvastam és most nem találom de meg keresem neked majd. : )
2011. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!