Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros szem miatt el lehet...

Piros szem miatt el lehet vinni 17 hónapos gyermekünket ügyeletre, vagy inkább várjuk meg a hétvégét és házi dokihoz időpontra?

Figyelt kérdés

17 h. kislányunknak már kb 3 napja egyik szeménél a belső szemzug és a szivárványhártya között egyre pirosabb a szeme. Nem váladékozik és nem nyúl hozzá sokszor, tehát valószínű, hogy nem viszket neki. Férjem az autó légkondiját nagyon ésszel használja, soha nem fújatja ránk, lehet még beledörzsölt por, mostanában gyakran használjuk a buborékfújó kütyüt, elkapja a buborékot, esetleg a benne lévő cucc, ami ránk jön. Ha valami konkrét dolog ment volna bele, akkor gondolom bökné neki (apu esztergályos pl fémforgácsból egy mm darab- nagyon imádja apukámat, akit nem lehet sterilizálni és mindig odabújik hozzá.

Nem akarom se nagyítani se elbagatellizálni. Hétvége van.

Ti mit tennétek? Kamillázni próbáltam, de most olvastam,hogy nem feltétlen jó, meg igazából nem is hagyja, és akkor aztán tényleg el kezdi dörzsölni a szemét.


2011. jún. 25. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is épp ilyenje van, csak neki a külső szemzug. A 3. napon elvittem dokihoz, mondtam is neki, hogy inkább nézze meg feleslegesen, mint hogy halálra aggódjam magam. Pedig nem vagyon egy túl parázós anyuka, mindig várok pár napot az orvossal, addig meg a házi módszereket vetem be (pl. megfázásnál párologtatás, köhögésnél lándzsás utifű, meg ilyenek), aztán ha az nem használ 3 napig, akkor doki.

Írt neki szemcseppet, napi 5ször kell csepegtetni 1 hétig. Annyit mondott rá, hogy ha ettől 1 hét alatt nem jön rendbe, akkor lássa szemész. Szerinte allergikus kötőhártya gyulladás. Neki sem váladékozik, nem viszket, csak nagyon vérbe van.

2011. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem bepánikolni, de minden olyan dolognál, amiben veszélyt érzel, vinni kell!

Ne azt nézd, hogy 7vége meg ügyelet!

Mi akkor is vittük a manót vasárnap, amikor 80%ig biztos voltam , hogy a gyógyszertől lett allergiás. Én nem végeztem orvosi egyetemet, vkinek a szakértelmében bíznom kell....:)

2011. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi első vagyok. Szóval csak éppen a kérdésedre nem válaszoltam.

Én is vinném az ügyeletre, mivel nálatok sem ma kezdődött, hanem mint írtad, már 3 napja tart. Max. írnak fel szemcseppet, hétfőig azzal kihúzzátok, utána meg a doki megmondja, hogyan tovább.

2011. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!
2011. jún. 25. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Meggyógyult a szeme?
2020. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!