Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Néha nem látok élesen, főleg...

Néha nem látok élesen, főleg az egyik szememmel, és kis fekete pontokat, vonalakat látok, ha elmegyek szemészetre, akkor valószinü szemüveget irnak fel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Előbb meg kéne nézni a vérnyomásodat. A kis fekete pontok inkább magas vérnyomásra utalnak. De szemészetre is menj el.
2011. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,a vérnyomásom általában rendben szokott lenni.
2011. máj. 29. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyankor kellene megmérni, amikor éppen nem látsz jól.
2011. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert idős korban (bár nálad nem valószínű) lehetséges makula degeneráció is, vagy valami ehhez hasonló. Mindenképpen vizsgáltasd ki egy szemorvossal, de nézd meg ezt az oldalt is, és teszteld le mindkét szemed az Amsler ráccsal:


[link]

2011. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
37 éves vagyok.
2011. máj. 29. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
kb. 40 éves kor felett kezdődik ez a betegség. Megnézted az Amsler rácsot? Mi lett az eredmény a bal és a jobb szemednél? Tiszta a rács, vagy nem? Én amúgy 20 éves vagyok, ilyen gondom nincs, csak nem rég óta kell szemüveget viselnem, és véletlen ráakadtam erre a betegségre a neten, és hát ez eléggé ijesztő, remélem nem tartozom abba a huszonpár százalékba akik ezt elkapják idős korukban. Mert jelenleg csak lelassítható a folyamata, de nem gyógyítható.
2011. máj. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,megnéztem a rácsot és jó lett az eredmény.Nem tudom,lehet a sok monitorozás is az oka,de el akarok menni a szemészetre,és megnézetni a szemem,lehet kell majd egy olvasó szemüveg.
2011. máj. 30. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Hálistennek ha csak annyi a gond :)
2011. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
asztigmia?
2011. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!