Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Attól még, hogy -5. 0-ás...

Attól még, hogy -5. 0-ás kontaktlencsét fognak illeszteni, még rendelhetek majd -4.75-öset, ugye? (Vision Expressz)

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a kontaktológus szerint -5 kell, nem adnak ki más dioptriájút.
2011. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már hogyne adnának? De miért akarsz gyengébbet? Ha erős neked az 5.0-ás, akkor szólj az optikusnak.

Amúgy netes kontaktlencse áruházak is léteznek, onnan azt rendelsz, amit csak akarsz, senki nem kérdez semmit. Engem az optikus beállított egy lencsére, de azóta kipróbáltam pár fajtát a netről, mind jó volt. Nem agyműtét ez.

2011. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészítem, hogy erősebbet nem adnak, mert az káros a szemednek, de azt amúgy se bírnád, a gyengébbel viszont semmi baj (főleg 0.25 dioptriával, ami nudli).
2011. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg a szemorvosommal beszéltem, azt mondta, kontaktlencsében is maradjon a 4.75-ös, mint a szemüvegem (5.0-ásat mért, de inkább alul akarta lőni.) A Visionben is 5.0-át mértek, azt fogják hétvégén illeszteni, de én csak 4.75-öset akarok, az is elég.


Mennyire nehéz megtanulni, belejönni, hogy kell kivenni meg berakni a lencsét? Parázok, h tök béna leszek...

2011. jún. 1. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Először mindenki bénázik, de utána belejössz seperc alatt. Amúgy kérheted, hogy először az optikus tegye be neked, ezzel a lehetőséggel érdemes élni, bár kellemetlen lesz, könnyezni fog a szemed, de sokat lehet belőle tanulni. Utáéna megy majd, mint a karikacsapás, akár pár nap múlva :) Emiatt tényleg ne izgulj.


A szemorvos jól teszi, ha alá lövi a kontaktlencse erősségét, mert a szemnek nem jó, ha egyből egy tűéles látást erőltet, a komfortérzet nagyobb egy picit gyengébb lencsével. És ez a látásminőségen nem ront. Nekem a szemem tényleges erőssége és a lencsém erőssége közt fél dioptria van :)


Második voltam.

2011. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 10 éve vagyok szemüveges, tegnap kaptam lencsét. eredetileg 4.25-öt mértek, de lencsében a 4-es tökéletes. És ahogy írták már: inkább picivel gyengébb legyen, mint erősebb.

Én is nagyon féltem, hogy majd sz.rrá bénázom magam, ilyen kedvvel is indultam neki.. :D Aztán az egy órásra tervezett betanítást letudtuk 25 perc alatt, olyan könnyen ment. Otthon úgyis másképp fogod csinálni, mint ott.

Bár még csak kétszer tettem be a betanításon kívül, de már kifejlesztettem egy sokkal gyorsabb, könnymentesebb megoldást.

Menni fog az. ;)

2011. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogyan rakod be? Hátha én is "sikert aratok" majd azzal :) Köszi!
2011. jún. 3. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!