Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha -1,75 dioptriás szemüveget...

Ha -1,75 dioptriás szemüveget hordok (újat), akkor kontaktlencsém is lehet -1,75, vagy csak -1,5?

Figyelt kérdés
Azért, mert nem tudom, h a lencse közelebb hozza-e a képet sokkal, mint a szemüveg és h ajánlott-e gyengébb lencsét akkor, mint amilyen dioptriájú a szemüveg... előre is köszi a válaszokat!
2011. jún. 2. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a szemüvegem és a kontaktlencsém is ugyanannyi dioptriájú..


Egy 3éve kontaktlencsés lány

2011. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éve van lencsém, és fél dioptriával gyengébb, mint a szemüveg. Fél vagy negyed dioptriával jobb gyengébbet választani kontaktból.
2011. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak az a bajom, h eddig nekem nem volt a kontaktlencsém mellé csinálva a szemüvegem dioptriája, mert a szemüvegem -1,0-es volt és -1,25-ös lencsét lencsét hordtam később. Aztán észrevettem, h gyengült a szemem és a szemvizsgálat eredménye -1,75 lett. A szemüvegemet megcsináltattam, de elfelejtettem megkérdezni, h ha lencsém is van, akkor az is -1,75 legyen, vagy elég lencsébe -1,5 is? :S
2011. jún. 2. 19:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Óh köszönöm a segítségeket. Örök hálám :)
2011. jún. 2. 19:10
 5/11 A kérdező kommentje:
És nem tudjátok h kontaktlencse fajta váltáskor, ha nem egyforma típusú görbületet adnak meg, akkor, mennyit számít 0,2 görbület.... mert a korábbi lencsém 8,6-os volt, amilyet meg most akarok rendelni, abból csak 8,4 van és 8,8... melyik az előnyösebb?
2011. jún. 2. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Általában jobban jársz, ha a nagyobb görbületet választod, de ez nagyban függ a lencse típusától. Ebben inkább kérdezd meg az optikust, aki akár próbapárat is adhat neked ingyen, és kipróbálhatod, jó-e az a görbület. Csak utána rendelj.
2011. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ez a görbület mi maga? sajnos ezt nem vágom benne..
2011. jún. 2. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
A dioptria más néven 1/m, a gyújtótávolság reciproka. Mivel szórólencséről van szó, ezért ez negatív. Geometriailag a konkáv hajlás görbülete negatív, a konvexé pozitív.
2011. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A görbület a lencse ívét, görbéjét jelenti. Minden szemgolyónak egyedi a görbülete, és azért kell meghatározni, milyen görbületű lencse legyen a szemeden, hogy rendesen rátapadjon, ne mozduljon el.

[link]

Itt látod a szem görbületét, ennek megfelelő görbületű lencsét kell rátenni. Ha a görbület nagyobb, mint a szemedé (azaz laposabb, mint kellene), akkor kiállnak a szélei, és kipislogod, elmozdul. Ha a görbület kisebb, mint kéne, akkor a lencse púpos a szemeden, és oda levegő szorul, szintén kipislogod.

Remélem, érthető volt :)

2011. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy másik ábra. A 2. számmal jelzett felületre teszed a kontaktlencsét, ahhoz kell a kontaktnak igazodnia. Ezért nem mindegy, hogy 8.4, 8.6, vagy 8.8 :)

2011. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!