Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem lehet elsőre kontakt...

Miért nem lehet elsőre kontaktlencsém?

Figyelt kérdés

Nem szoktam szemüveget hordani, mert nem szeretem. És mkikor elmentem, hogy kontaktlencsét csináltassak, megvizsgáltak, és azt mondták először a szemüveget kell megszokni, emert szédülni fogok a lencsében, sőt még lehet, hogy a szemüvegben is.


De, akkor gol a különbség?


Azt mondták először szokjam meg a szemüveget, és utána lehet majd lencse.

De, semmi időt nem mondtak, hogy 1 hónap múlva, vagy 1 év múlva, vagy ilyesmi.


Most senkinek sem lehet elsőre kontaktlencséje?

Minden orvos ezt mondja majd?


2011. nov. 2. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
annyira nem vagyok jártas ebben a dologban, szerintem csak azért mondják mert a lencse eleve macerásabb, nehezebb is megszokni.szóval először praktikusabb a szemüveg. de ha mondjuk nagyon ragaszkodsz hozzá akkor nem értem miért akadékoskodnak. pl ha nekem romlik a látásom én nem akarok szemüveget és nem is fogok csináltatni.
2011. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem fél év kellett hogy a szemüveget megszokja, utána csináltattam lencsét, ez az üzletben ajánlották. Amúgy sem árt ha van mellette egy ugyanolyan dioptriás szemüveged, mert a lencsét azért időnként ki kell venned. Én pl esténként már itthon szemüvegben vagyok.
2011. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mi az, hogy megszokja? Hogy hozzá somlik a látás?
2011. nov. 2. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem romlik. De egy ideje a szemed másképp dolgozott. A szemüveggel kontúrosabban látsz, sokaknak ez fejfájást okozhat. Fél év alatt ha fokozatosan hozzászokik a szemed, akkor nem lesz gond ha egy lencse 10-14 órát is a szemedben lesz.
2011. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt szemüvegem mégis adtak kontaktlencsét elsőre. Ofotért. A szemüveget azért akarják ránksózni mert néha ki kéne venni a lencsét és akkor ha nincs szemüveged elég rossz. De nem kötelező a szemüveg, ha te csak lencsét akarsz közöld velük hogy nem fogsz szemüveget venni semmiképp. A szemüveget meg amúgy is hiába szokod meg mert a kontaktlencse egész más, azt külön meg kell szokni.
2011. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De nekem "csak" -2es a kontaktlencsém, boldogulok nélküle is, itthon ki szoktam venni. De akinek ennél rosszabb a látása az szerintem is csináltasson szemüveget, mert ha kiveszi akkor mit csinál ha az orráig sem lát?
2011. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 év szemüveg után váltottam lencsére, de különben 2 hét kellett a szemüveg megszokásához.
2011. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én nem hordtam szemüveget a lencse előtt! -1,5 -ös volt akkor a szemem, berakták a lencsét, fenn volt egy órát, fura volt, hirtelen közel jött a világ, de amúgy semmi gond nem volt. Aztán másnap reggel már beraktam én az optikában és úgy mentem dolgozni. Akkor is fura volt minden, de azért nem szédelegtem, simán mentem a buszhoz, (és még jóra is szálltam fel :D ) be a munkahelyre. Tőlem meg se kérdezték, volt e előtte szemüvegem. (Vision expressz) Ami nehézkeseen ment egy jó ideig, az az, hogy a távolátásból hirtelen rövidlátásra átváltani a szememnek a kontaklencsében nem volt egyszerű. Szóval ha pl. valamit el kellett gyorsan olvasnom, be kellett még fókuszálnia a szememnek az olvasnivalót. Ez pár napig volt így.
2011. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok, lehet azért mondják, hogy vegyél szemüveget is, hagyjál ott minél több pénzt??? Mondjuk egy jó szemüveg akkor se árt, ha van kontaklencséd! Sose lehet tudni. én már jártam úgy, hogy beraktam az utolsó kontaklencsét, másnap meg véletlenül elszakítottam. Tartalék meg nem volt otthon, csak a szemüveg.
2011. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!